Mevlüt Erdinç: “Taraftarlarımız bizim için çok büyük bir güç”

Fenerbahçe’nin golcü oyuncusu Mevlüt Erdinç, Fenerbahçe Televizyonuna açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Mevlüt Erdinç, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Hes Kablo Kayserispor maçında attığı golle ilgili değerlendirmeler yapan Mevlüt; Fenerbahçe taraftarlarının desteğinin önemi, takım içi birlik ve beraberlik ile hedeflere dair açıklamalarda bulundu. İşte Mevlüt Erdinç’in açıklamaları.

“İÇERİDE İLK 11’DE OYNADIĞIM İLK MAÇIMDI”

2020’ye çok iyi girdik; çünkü iki maç, iki galibiyet. Kupa da olsa çok önemliydi. Benim için de çok önemliydi. İçeride ilk 11’de oynadığım ilk maçımdı ve çok şükür iyi geçti. Çok çalıştım, bazen şanssızlık oldu; ama bu maçta yüzüm güldü. Çok şükür iyi geçti.

BU STATTA GOL ATMAK İNANILMAZ BİR ŞEY

Attığım golden sonra Nabil Dirar, Jailson hemen yanıma koştu ve çok sevindiler. Aynı şekilde Max, Ferdi yani bütün takım arkadaşlarım çok sevindi. Ayrıca gol atacağımı hissettim. O an çok farklı bir hisse kapıldım. Bu statta gol atmak inanılmaz bir şey. Golden sonra arkadaşlarımın bana gösterdiği sevgiyi de hissettim. Bu benim daha çok mutlu etti. Hocam devrede tebrik etti. O atmosfer inanılmazdı. Taraftarlarımızı gerçekten arkamızda hissediyoruz. Biz her şeyi düzeltmek için kazanmaya mecburuz. Onları arkamızda hissediyor olmamız çok önemli.

“TARAFTARLARIMIZIN ÖNÜNDE OYNAMAK İNANILMAZ BİR DUYGU”

Bir baskı oluşturuyor; ama güzel bir baskı. Biz antrenmanlarda olsun, maçlarda olsun gerçekten inanarak oynuyoruz; çünkü buranın büyüklüğünü biliyoruz. Taraftarlarımız hissettiriyor. Taraftarlarımızın önünde oynamak inanılmaz bir duygu. Onlar emin olsun ki biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

“HERKESİN HEDEFİ AYNI”

Böyle sessizce çalışıyoruz, kazanıyoruz. Hocamızla olsun yardımcı hocalarımızla olsun antrenmanlarda çok iyi çalışıyoruz. Herkesin hedefi aynı. Hep aklımızda. Herkes aynı şeyi istiyor. İlk önce biz çok istiyoruz. Bunu istemek çok önemli. Ona göre çalışmak, ona göre maça çıkmak çok önemli.

Takım içindeki arkadaşlık çok önemli; çünkü bunlar anı olarak kalacak. Sezon sonunda bu günleri hatırlayacağız; çünkü gerçekten herkes kenetlenmiş durumda; taraftar olsun, oyuncular olsun… Ben sahadayken onu hissediyorum. Bir oyuncu şanssız olduğunda bile taraftar arkasında. Söylediğim gibi herkesin hedefi aynı.

2020’DE DAHA İYİ OLACAĞIM

Kendimi iyi hissediyorum. Hocam şans verdikçe ben de elimden geleni gösteriyorum. Bu son maçta gerçekten kendimi iyi hissettim; çünkü kampta çok iyi çalıştık. Fizik olarak daha iyiydim ve golümü de attım çok şükür. Çok iyi geçti. 2020’de daha iyi olacağım

“ŞANSSIZ BİR SÜREÇ GEÇİRDİM”

Kayserispor maçında attığım golden sonra gelen tepkiler çok iyiydi, gerçekten çok mutlu oldum. Benim hissettiğim şey, herkes destek oluyor. Şanssız bir süreç geçirdim; ama herkes arkamda oldu. Başta hocam olmak üzere yardımcı hocalar, takım arkadaşlarım, herkes arkamdaydı. Bunlar çok önemli. Sezon sonunda bunları unutmayacağız. Bu destek herkes için var. Bunu hissediyoruz. Az oynayan oyuncular için, sürekli oynayan oyuncular için her şey aynı. Herkes aynı davranıyor. Bunlar çok önemli. Burası çok büyük bir kulüp ve tüm oyuncular bunun farkında. Zaten içeride oynadığımızda biliyoruz, deplasmana gittiğimizde hissediyoruz.

“TARAFTARLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR GÜÇ”

2020’ye çok iyi girdik. 2 maç 2 galibiyet. Önümüzde Medipol Başakşehir maçı var. İyi hazırlanıyoruz. Biz içeride kazanmak istiyoruz. Aklımızda sadece galibiyet var. Taraftarlarımızın desteğiyle de kazanacağımızı düşünüyorum. Onlar bizim için çok büyük bir güç.

“HER MAÇ HEDEFİMİZ 3 PUAN”

Her maç çok önemli. İçeride, dışarıda 3 puan çok önemli. Her maç hedefimiz 3 puan. Lig çok zor. Dolayısıyla maç kazanmak da çok zor.

Sivas deplasmanında kötü oynadık ve kaybettik. Nitekim o gün kazanmayı da hak etmemiştik, gerçek anlamda pekiyi oynamamıştık. O maçtan sonra da çok üzgün dönmüştük, çok iyi hatırlıyorum.

“HERKES BANA GÜVENİYOR”

Takım arkadaşlarım, herkes bana güveniyor ve ben de bunu hissediyorum; Çünkü beni nasıl bir niyetle burada olduğumu ve mücadelemi biliyorlar. Taraftarlarla da aram çok iyi; çünkü az önce de ifade ettiğim gibi herkes niyetimi biliyor. Çalışkanlığımı görüyorlar. Her zaman da böyle olacak. Ben buranın değerini çok iyi biliyorum.

“HERKES OMUZ OMUZA OLMALI”

Sadık, büyük bir sakatlık atlattı; ama şu an iyi. Çalışıyor ve yakında sahalara daha güçlü bir şekilde dönecek. Sakatlık yaşamak bir futbolcu adına zor bir durum. Bizler futbol oynamak istiyoruz ve sakatlanınca uzaklaşıyoruz. Tabii zamanla daha iyi de oluyorsun.

Herkes omuz omuza olmalı; taraftar, oyuncular. Bütün Fenerbahçelilerden bahsediyorum. Hepimizin hedefi aynı ve beraber olmalıyız. Bu beraberlikle hedefe ulaşacağız.

Kaynak: Fenerbahce.org