Michael Frey: “Fenerbahçe’de sakatlanmasam başka olurdu”

Fenerbahçe’den ayrılarak Antwerp’e transfer olan Michael Frey, performansıyla göz dolduruyor.

Fenerbahçe’de hayal kırıklığı yaratan; ancak gittiği Antwerp’te 9 maçta 10 gol ve 1 asistlik performansla kendine hayran bırakan Michael Frey, bu değişimin nedenini ve hedeflerini anlattı. İşte 27 yaşındaki futbolcunun sözleri…

“UZUN YILLAR SONRA ETRAFIM FARKLI”

Beni tanıyan herkes, yıllardır ne kadar çok sıkı çalıştığımı bilir. Uzun yıllar sonra etrafımda güç, atletik performans ve pozisyon alma gibi konularda bana özellikle destek veren insanlar var, yeni bir çevredeyim.

“HAALAND VE LEWA BAŞKA GEZEGENDE”

Lewandowski ve Haaland gibi oyunculardan çok gol atmış olabilirim ama bu oyuncular Bundesliga’da, Belçika’da değiller. Kıyaslama yapmak doğru değil. Haaland ve Lewa başka bir gezegende. Ben sadece işimi olabilecek en iyi şekilde yapmaya ve olabildiği kadar çok gol atmaya çalışıyorum.

“FENERBAHÇE’DE GAYET İYİYDİM”

İsviçre’de de iyi işler yaptım, Almanya’da da oynadığımda goller attım. Fenerbahçe’de sakatlanana kadar gayet iyiydim yoksa işler başka olurdu. Belçika’da pozisyon oyununu oynamayı daha iyi öğrendim ve bence bu yüzden daha fazla gol atmaya başladım.

“İNSANLAR YAZMAYA BAŞLADI”

Goller attıktan sonra her yerde haberlerim çıkmaya başladı. Daha önce hiç duymadığım, yıllarda iletişime geçmediğim insanlar bana yazmaya başladı. Standart karşısında attığım 5 gol benim için harikaydı, umarım 5 gol attığım son maçım olmaz.

“MEDYA İLETİŞİMİNİ GÜÇLENDİRMELİYİM”

Medya ile iletişimimi geliştirmem ve medyayı nasıl kullanacağımı öğrenmem gerek. Bu anlamda da gelişmek için efor göstermeliyim. Gençken aklıma geleni söylerdim ama artık daha diplomatik yaklaşıyorum.

“İSVİÇRE BENİM HAYALİM”

İsviçre Milli Takımı forması giymek benim çocukluktan bu yana hayalim, büyük hayalim; ancak henüz Murat Yakın benimle temasa geçmedi.

Kaynak: Sporx