Michael Frey için Nürnberg’den resmi açıklama

Bu sezon başında Fenerbahçe’den kiralık olarak gönderilen oyuncu için flaş gelişme

Bu sezon başında Bundesliga 2 ekiplerinden Nürnberg’e kiralanan Michael Frey için bir gelişme yaşandı. 

NÜRNBERG’DEN RESMİ AÇIKLAMA

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de hayal kırıklığı yaratan İsviçreli oyuncu için Nürnberg kulübünden resmi açıklama yapıldı. Bu sezon performansıyla adından söz ettiren Frey için Nürnberg’in aldığı karar büyük bir şaşkınlık yarattı. 

“SATIN ALMAK İSTİYORUZ”

Alman ekibinin sportif direktörü Robert Palikuca, İsviçreli oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanmak istediklerini belirtti. 

Palikuca yaptığı açıklamada, “Michael Frey’i bonservisiyle satın almak istiyoruz. Bilindiği gibi en az 3 milyon euro ödeme yapmamız gerekiyor. Fakat Frey’i isteyen tek kulüp biz değiliz. Fenerbahçe ile görüşen birkaç kulüp daha var. Eğer biz bu ödemeyi yaparsak kulüp tarihinin en pahalı transferini gerçekleştirmiş olacağız. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz” dedi. 

NÜRNBERG’DE ÇOK MUTLUYUM

Frey ise Almanya’da yayınlanan Bild gazetesine açıklamalarda bulundu. Nürnberg’de çok mutluyum. Açıkçası burada uzun yıllar oynamak istiyorum ama bu sadece benim isteğimle gerçekleşecek bir durum değil. Benim dışımda gelişecek olaylar da var. Kulübün ne düşündüğü çok önemli.

BU SEZON TAVAN YAPTI

Frey sezon başında Fenerbahçe’den Nürnberg’e kiralanmıştı. Nürnberg, Bundesliga’ya çıkar ve Frey’in bonservisini almak isterse Fenerbahçe’ye 3.5 milyon euro ödeyecek. 

Michael Frey bu sezon Nürnberg formasıyla çıktığı 21 karşılaşmada 5 gol atıp 4 asist yaptı.

Kaynak: Skorer