Miha Zajc transfere onay verdi. Fenerbahçe’den ayrılıyor

Fenerbahçe’nin devre arasında yollarını ayırabileceği oyuncular arasında olduğu iddia edilen Miha Zajc ile ilgili İtalyanlar harekete geçti

25 yaşındaki oyuncu ile Brescia’nın ilgilendiğinin ortaya çıkmasının ardından bir hafta geçmesine karşın bu transferde bir gelişme meydana gelmemişti. Sakatlığı nedeniyle şubat ortasında sahalara dönecek oyuncu için meydana gelen somut gelişmeler duyuruldu. 

ZAJC TRANSFERE ONAY VERDİ

Kulübe yakın Bresciaoggi haber sitesi, aradan geçen bu süre içinde mavi-beyazlı ekibin diğer transfer hedeflerinden umduğunu bulamadığını vurguladı. Miha Zajc isminin yeniden öne çıktığı, Fenerbahçeli futbolcunun da bu transfere onay verdiği belirtildi. 

KULÜPLERİN GÖRÜŞMESİ BAŞLIYOR

Futbolcuyla anlaşılmasının ardından gözlerin, kulüpler arasında yapılacak görüşmelere çevrildiği ifade edildi. Brescia ve Fenerbahçe’nin görüşmeleri başlatmaya karar veridkleri, kısa süre içerisinde bu yönde görüşmelerin başlayacağı duyuruldu. 

BALOTELLI’YI BESLEMESİ HEDEFLENİYOR

Brescia, Serie A’da sıkıntılı günler geçiriyor. Ligin en çok gol yiyen ve en az gol atan ekiplerinden olan mavi-beyazlı ekip, kadrosunda Balotelli gibi yıldız bir forveti bulundurmasına karşın gol yollarında sıkıntı çekiyor. Zajc’ın Balotelli’yi beslemesi ve hücum gücünü artırması hedefleniyor. 

ÇILGIN BAŞKAN TAKIMIN BAŞINDA

Sarı-lacivertli futbolcuyu kadrosuna katmaya hazırlanan Brescia kulübünün başkanı, ülkenin en çok öne çıkan futbol figürlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Cagliari kulübünün eski sahibi olan, aynı zamanda İngiltere’den Leeds United’ın da sahipliğini yapan Massimo Cellino, ‘çılgın başkan’ olarak tanınıyor. 

TRANSFERLERİ KENDİSİ YAPIYOR

Leeds United’da usülsüz transfer nedeniyle federasyon tarafından 1 yıl men cezası verilen Cellino, Cagliari stat inşaatında yolsuzluk iddiası nedeniyle ise gözaltına alınmıştı. Brescia’da Balotelli transferiyle dikkat çeken milyoner iş adamı, sahibi olduğu kulüplerde gerçekleştirdiği bizzat yürüttüğü görüşmelerle yıldız futbolcu transferiyle sık sık adından söz ettiriyor. 

İTALYA TECRÜBESİ, AVANTAJI OLDU

Miha Zajc’ın, Brescia’nın yurt dışından transfer etmeyi düşündüğü diğer oyuncular arasında bir adım öne çıktı. Fenerbahçe öncesinde Empoli forması giyen futbolcunun, iki yıl bu ligde top koşturmuş olması ve ülke futboluna aşina olmasının, İtalyan ekibini bu transferde daha istekli hale getirdiğine dikkat çekildi.

Kaynak: Skorer