PFDK, Ersun Yanal ve Deniz Türüç’e 1 maç men cezası verdi

PFDK, Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde yaşanan olaylarla ilgili verdiği cezaları açıkladı

PFDK, Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde kırmızı kart gören Ersun Yanal ve Deniz Türüç’e 1 maç men ceza verdi.

Fenerbahçe’ye merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 6. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 150 bin TL ceza verildi. Takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle de 10.500 TL ceza verildi.

Ayrıca PFDK’dan Fenerbahçe’ye, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 72 bin TL ceza verildi. Yine, Fenerbahçe taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı uyarınca da 50 bin TL para cezası aldı.

Galatasaray da çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 20 bin TL, saha olayları nedeniyle 20 bin TL, merdiven boşluklarının dolu olması nedeniyle (Bu sezon 2. tekrar) 50 bin TL , takım halinde sportmenliğe aykırı hareketten de 10.500 TL ceza aldı.

ERSUN YANAL VE DENİZ TÜRÜÇ’E 1 MAÇ CEZA

Derbide kırmızı kart görerek tribüne gönderilen Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’a, PFDK’den 1 maç men ceza verildi. Maçta direkt kırmızı kart gören Deniz Türüç de 1 maç men ceza aldı.

Ayrıca Ersun Yanal ve Deniz Türüç 13 bin TL para cezası da verildi. Fenerbahçe Antrenörü Volkan Kazak’a da 1 maç men ve 13 bin TL para cezası verildi.

OZAN TUFAN’A PARA CEZASI

Derbiden sonra açıklama yapan Ozan Tufan’a 13 bin TL para cezası verilirken Sadık Çiftpınar ve Garry Rodrigues de ihtar cezası aldı.