Serdar Aziz’in derdi belli oldu

Fenerbahçe’de Serdar Aziz hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyor.

Fenerbahçe’de Süper Lig’in devre arasında gönderilecek futbolcular içerisinde fayda/maaş katsayısı göz önüne alındığı zaman listede adı bir numara olan Serdar Aziz’in sıkıntılı bir süreçten geçtiği belirtiliyor.

Fotospor’un yaptığı habere göre Serdar Aziz’in kolunda uzun bir kırık olduğu ve kaynamasına rağmen riske ettiği görüldü. Fiziki olarak hiçbir sakatlığı olmasa bile Serdar Aziz’in bu riski bildiği için mental olarak ilk 11’de oynamaya pek hazır olmadığı öğrenildi.

Serdar Aziz kimdir? 

Serdar Aziz, 23 Ekim 1990 yılında Bursa’nın Osmangazi ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Futbola 2001 senesinde Bursaspor altyapısında başlayan Serdar Aziz, ilk profesyonel sözleşmesini de 2006 senesinde Bursaspor ile imzaladı. Tecrübe kazanması için 2007-2008 sezonunda Merinosspor’da forma giydi.

Daha sonra Bursaspor’un kadrosuna geri çağrılan Serdar Aziz, 10 sezon formasını giydiği Bursaspor’da 137 maçta forma giyme şansı buldu ve defans hattında oynadığı için fazla gol şansı bulamamasına rağmen 7 kez rakip fileleri havalandırdı. 2016 senesinde Süper Lig’de Galatasaray’a transfer olan Serdar Aziz, 2019 senesinde devre arasında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Şu an Fenerbahçe forması giyen Serdar Aziz, 2013 senesinden bu yana da Türkiye A Millî Futbol Takımı forması giymektedir.