Valencia Basket 86 – Fenerbahçe Beko 93

Fenerbahçe Beko, EuroLeague’in 26. hafta maçında Valencia Basket’e konuk oldu

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 26. hafta maçında Valencia Basket’e konuk oldu. La Fonteta’da oynanan karşılaşmada İspanya temsilcisini 93-86 mağlup eden sarı lacivertliler, EuroLeague’deki 12. galibiyetine imza attı.

OYUNA GİREN HER OYUNCU SAYI ÜRETİP ASİST YAPTI

Fenerbahçe Beko’da oyuna giren her oyuncunun sayı ürettiği ve asist yaptığı karşılaşmada Derrick Williams 22 sayıyla, Sloukas ile Datome 13’er sayıyla, Nando De Colo da 10 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Fenerbahçe Beko maça; Leo Westermann, James Nunnally, Malcolm Thomas, Luigi Datome, Joffrey Lauvergne beşiyle başladı.

FENERBAHÇE BEKO 12. GALİBİYETİNİ ALDI

İki takımın da ilk hücumlarından sayı üretemediği ilk periyotta 0-5’lik seri bulan Fenerbahçe Beko, Lauvergne ile boyalı alanı, Datome’yle de çizginin gerisini iyi kullandı ve televizyon molasına 12-14 önde girdi. Mola dönüşü 14-14’te eşitlenen son bölümde iyi savunma yapan Fenerbahçe Beko, Ali Muhammed’in üçlüğü, Malcolm ile Datome’nin turnikeleriyle ilk periyodu 14-21 önde bitirdi.

İkinci periyot ev sahibi ekibin 5-0’lık serisiyle başlayınca Obradovic’ten erken mola geldi: 19-21. Mola dönüşü hücumda kontrolü eline geçiren sarı lacivertliler, skoru 34-41’e getirince bu kez Valencia Basket’ten mola geldi. Bu mola dönüşünde de üstünlüğünü sürdüren Obradovic’in öğrencileri, Derrick Williams’ın son saniye üçlüğüyle soyunma odasına 41-47 önde gitti.

Valencia Basket ikinci yarıya 2 üçlükle başlayınca skor 47-47’de eşitlendi ve Obradovic’ten mola geldi. Mola dönüşü karşılıklı sayılarla süren üçüncü periyodun son bölümünde Datome ve Nando De Colo’nun basketleriyle skor farkını 7’ye yükseltti: 58-65. Karşılaşmanın üçüncü periyodu 60-65 tamamlandı.

Dördüncü periyoda yüksek enerjiyle başlayan Fenerbahçe Beko, Derrick Williams ve Vesely’nin basketleriyle farkı 9 sayıya kadar yükseltti: 69-71.

Bu bölümde savunmada da vites yükselten Fenerbahçe Beko, rakibini dış atışlara zorladı ve bitime 5 dakika kala farkı çift hanelere yükseltti: 72-83. Kalan bölümde rahat bir oyun sergileyen Fenerbahçe Beko, mücadeleyi 86-93 kazandı ve EuroLeague’deki 12. galibiyetini aldı.

Kaynak: Fenerbahce.org