Voleybol derbisinde gülen taraf Sarı Melekler! Fenerbahçe Opet 3 – Galatasaray HDI Sigorta 0

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin 15. haftasında Galatasaray HDI Sigorta’yı konuk etti

Fenerbahçe Opet, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 15. haftasında Galatasaray HDI Sigorta ile karşılaştı. Sarı Melekler, setlerini 25-21, 25-23 ve 25-20 önde tamamladığı karşılaşmayı 3-0 kazandı.

Zoran Terzic yönetimindeki Sarı Melekler maça; Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Kelsey Robinson, Jordan Thompson, Bahar Toksoy Guidetti, Fatma Yıldırım ve libero Aylin Sarıoğlu ile başladı.

ÇEKİŞMELİ GEÇEN SETİ SARI MELEKLER KAZANDI

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk setin teknik molasına 12-9 önde giden taraf Fenerbahçe Opet oldu. Moladan Kaptan Eda’nın sayısıyla dönen Sarı Melekler, farkı da 6 sayıya çıkardı(16-10). Fenerbahçe Opet , son bölümleri oldukça çekişmeli geçen ilk seti, 25-21 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti. 

SETLERDE 2-0’LIK AVANTAJ

İkinci setin başında Fatma Yıldırım’ın üst üste bulduğu sayılarla skor üstünlüğünü eline alan Sarı Melekler; teknik molaya da 12-8 önde girdi. Mola dönüşünde yakaladığı 6-0’lık seriyle farkı 9 sayıya çıkaran Fenerbahçe Opet, ikinci seti de 25-23 kazandı ve maçta 2-0’lık avantaj yakaladı.

DERBİDE KAZANAN SARI MELEKLER

Üçüncü setin teknik molasına 12-8 önde giren Sarı Melekler, oldukça etkili bir savunma yaparak rakibinin öne geçmesine izin vermedi ve seti 25-20, baştan sona önde götürdüğü maçı ise 3-0 kazanmayı başardı. Fenerbahçe Opeet, galibiyeti maçın sonunda taraftarlarıyla birlikte kutladı.

Kaynak: Fenerbahce.org