Yalçın Koşukavak’tan Fenerbahçe açıklaması! Fenerbahçe gibi büyük bir camia…

Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları arasında bulunan Altay teknik direktörü Yalçın Koşukavak önemli açıklamalarda bulundu

Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Fenerbahçe’den aldığı teklif hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Koşukavak, “Fenerbahçe gibi büyük bir camiadan teklif almak çok önemli” ifadelerini kullandı. İşte Yalçın Koşukavak’ın açıklamaları.

“BU SÜREÇ NE KADAR UZAR…”

Futbol, 90 dakikalık dayanıklılık gerektiren bir oyun. Dayanıklılık antrenmanı anlamında sadece bisikletten faydalanabiliyoruz.

Bu süreç ne kadar uzar ve bu süreci nasıl değerlendirebiliriz, antrenman literatüründe de böyle bir şeyle karşılaşmadık.

Dünya futbolunda da hiç böyle bir ara verip tekrardan başlama olmadığından dolayı çok tecrübeli değiliz; ama antrenman biliminin bize verdiği parametreler doğrultusunda bir şeyler organize etmeye çalışıyoruz.

“BENİ DUYGULANDIRAN VE GURURLANDIRAN BİR TEKLİFTİ”

Fenerbahçe gibi büyük bir camiadan teklif almak bu işi yapan herkes için çok önemli. Beni duygulandıran ve gururlandıran bir teklifti. Fenerbahçe, her Türk antrenörün hayalinde olan bir yerdir.

“SEZON SONU NE OLUR BİLEMİYORUM”

Altay’ın, ben geldikten sonra play-off barajına yaklaşması, ilk 2 iddiasını matematiksel olarak devam ettirmesinden dolayı Altay başkanının ve Altay camiasının büyüklerinin, Fenerbahçe başkanı ve yöneticilerinden bir ricası oldu.

Şöyle bir ricada bulundular, ‘Altay, 17 yıldır Süper Lig’den uzak. Biz bu sezon ilk defa bu kadar yaklaştık. Bu konuyu sezon sonuna bıraksak, bize bu konuda yardımcı olur musunuz?’ gibi.

Bu konuya duyarsız kalmayıp hassasiyet gösterdiklerinden dolayı Fenerbahçe camiasına, Sayın Ali Koç’a da çok teşekkür ederim. Konu, iki kulübün de resmi sitelerinden yaptığı açıklamalarla beraber sonlanmış oldu.

Sezon sonu itibariyle ne yaşanır, ne olur bilemiyorum. O zaman geldiğinde konuşuruz.

Kaynak: Skorer