Zeljko Obradovic: Sezon uzun bir maraton

Fenerbahçe Beko, EuroLeague 2019-2020 sezonun ilk hafta maçında Real Madrid’e konuk olacak. Fenerbahçe Beko başantrenörü Zeljko Obradovic ve İtalyan yıldızı Gigi Datome, Real Madrid öncesi düşüncelerini paylaştı.

İŞTE OBRADOVIC VE DATOME’NIN AÇIKLAMALARI

LİG UZUN BİR MARATON

Obradoviç, sezonun uzun bir maraton olduğunu belirtirken; Gigi Datome de çok sert bir atmosferde oynayacaklarını ve rakiplerinin zorlu bir takım olduğunu söyledi.

Sezonun bu noktasında şu an hangi seviyede olduklarını anlamaları için iyi bir sınav olacağını belirten Zeljko Obradovic, “EuroLeague’de ilk maçımıza çıkıyoruz. Biz, sezonun çok uzun bir maraton olduğunu. EuroLeague’deki en iyi takımlardan biriyle karşılaşacağımızın da farkındayız. Şu an bazı oyuncularımızdan yoksun olsak da şu an için sezonun hangi noktasında ve hangi seviyede olduğumuzu görmek için, bizim açımızdan iyi bir sınav olacak. Biz, takım olarak rakibimize karşı pozitif bir reaksiyon göstermeliyiz ve en iyi oyunumuzu yansıtmalıyız.” dedi.

İYİ OYUN İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Sözlerine yeni sezona başlayacakları için mutlu olduklarını belirterek başlayan Gigi Datome, EuroLeague’de yeni sezonun ilk maçına çıkıyoruz, bundan dolayı mutluyuz. İlk hafta maçında, zorlu bir rakip karşısına çıkacağız ve sert bir atmosfer olacak. EuroLeague’in uzun bir maraton olduğunun farkındayız ama bu uzun maratona iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Real Madrid’in gücünün farkındayız ama biz Fenerbahçe Beko olarak en iyi oyunumuzu oynamak için elimizden geleni yapacağız. Takım olarak bir arada oluşumuzu ve aynı zamanda bir süredir hep birlikte idmanlar yapabilmemizin avantajlarını en iyi şekilde parkeye yansıtmaya çalışacağız.” dedi.