Ali Koç: “Lig dizayn ediliyor diyen arkadaşlar şu anda nerede?”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği’nin başkanlık seçiminden sonra bazı açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, Kulüpler Birliği’nin yeni başkanlık seçiminden sonra, gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu. Özellikle Fenerbahçe’ye karşı yapılan operasyonlara ve hakem hatalarına değinen Ali Koç, “Lig dizayn ediliyor diyen arkadaşlar şu anda nerede?” diyerek algı operasyonu yapanları sert bir şekilde eleştirdi.

İŞTE ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARI

ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARINDAN ÖNEMLİ BÖLÜMLER

“Kulüpler Birliği’nin yeni yönetimi hayırlı olsun. Şu anki ortama bakarsak, Kulüpler Birliği’ne çok büyük görevler düşüyor. Süper Lig’de iyisiyle kötüsüyle tüm riski alan kulüplerdir ve bu değerin gerçek sahibi de kulüplerdir.”

“Taşıdığımız sorumlukları biliyoruz, kanal kanal gezmiyoruz ve bir açıklama yapacaksa da enine boyuna her şeyi inceleyip yapıyoruz. Açıklamamızı Kayseri maçının gecesinde de yapmadık. Açıklamayı yaparken de hiçbir kulübü hedef almadık.”

“Taşıdığımız sorumlukları biliyoruz, kanal kanal gezmiyoruz ve bir açıklama yapacaksa da enine boyuna her şeyi inceleyip yapıyoruz. Açıklamamızı Kayseri maçının gecesinde de yapmadık. Açıklamayı yaparken de hiçbir kulübü hedef almadık”

“Trabzon-Göztepe maçındaki hakem kararları değerlendirirken; ne yazık ki bir kanal, o kanalın spor müdürü ve hakem eskisi “işler organize ediliyor” şeklinde bir açıklama yapıldı. Fenerbahçe kollanıyormuş, lig dizayn ediliyormuş.”

“Trabzonspor maçından sonra Ersun Yanal’ı aradım ve Kayserispor maçında dikkat etmelerini gerektiğini söyledim. “Ben bu maçtan tedirginim” dedi, korktuğum da başıma geldi. Keşke, Ersun hocayla yaptığım görüşmeleri kayıt altına alsaydım.”

“Lig dizayn ediliyor diyen arkadaşlar şu anda nerede? Kayserispor maçından sonra sus pus oldular, tek bir kelime dahi konuşmadılar. Tek bir somut delil yok, somut örnek yok. Ne oldu şimdi, Fenerbahçe yenildi ve Türk futbolu bir anda temizlendi mi?”

“Bizim gol yollarındaki verimsizliğimiz hakemleri haklı kılamaz. Verilmeyen 2-3 penaltımız var. Her kulübün VAR için ikişer itiraz hakkı olmalı. Teknolojiye inanan bir başkanım ancak teknolojiyi kullanan insanlara da inanmak zorundayız.”