Max Kruse için bakanlık bekleniyor

Fenerbahçe basketboldan sonra futbolda da koronavirüs (Covid-19) ile sarsıldı

Sarı lacivertlilerin futbol takımına Can Bartu Tesislerinde koronavirüs testleri yapıldı. Testlerin sonucu kısa sürede belli olurken bir futbolcu ve bir sağlık çalışanında koronavirüs bulgulara rastlandığı kulübün resmi sitesinden açıklandı.

Sarı lacivertlilerin Alman futbolcusu Max Kruse’nin yapılan ilk testinde bulgulara rastlandığı öğrenildi.

Max Kruse’ye kesin tanı için ikinci test uygulandı. Sonuçlar Sağlık Bakanlığı’ndan gelince açıklanacak.

FENERBAHÇE’NİN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “Futbol A Takımımızın oyuncuları, teknik kadrosu ve idari çalışmaları bugün Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde koronavirüs testinden geçmiştir. Yapılan tetkiklerde bir oyuncumuzda ve bir sağlık heyeti çalışanımızda yeni tip koronavirüs bulgularına rastlanmıştır. Oyuncumuzun ve sağlık heyeti çalışanımızın ileti tetkiklerinin ve tedavilerinin yapılması amacıyla hastaneye sevkleri gerçekleştirilmiştir” denilmişti.

MAX KRUSE ALMAN BASININA KONUŞMUŞTU

Alman basınına verdiği röportajda; “Her zaman olumlu düşünmeliyiz ama bu ilacın panzehirinin bulunamıyor olması aptalca. Eminim ki koronavirüsle savaşta hayatta kalacağız.” diyen ve kendi beslenme düzeniyle ilgili görüşlerini söyleyen Kruse, “Bütün gün evde kalırken dikkatli olmak zorundasınız. Yemek yemeden durmak çok zor. Hiçbir zaman beslenme planım olmadı ama mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Doğru olanı yapmak zorundayım.” ifadesini kullanmıştı.

MAX KRUSE SAVAŞÇIDIR

Sakatlığı hakkında da bilgi veren Kruse, “Ayağımın durumu şu an iyi değil. Çünkü birkaç gündür süreçten dolayı tedaviler aksıyor. Tıbbi ayakkabıyla egzersizler yapıyorum. Max Kruse savaşçıdır!” demişti.

Türkiye’deki Koronavirüs önlemlerinden de bahseden Alman yıldız, “Türkiye’de henüz tam bir sokağa çıkma yasağı yok. Tüm takıma evde kalınması söylendi. Kulüp, fizyoterapi için güvenli bir oda oluşturdu. Bu yüzden başıma hiçbir şey gelmemeli.” diye konuşmuştu.

Kaynak: Ajansspor