Ali Koç’tan derbi sonrası sert açıklamalar “Bir türlü karıştıramıyorsunuz bizi!”

Süper Lig’in 16. haftasında Kadıköy’de oynanan derbide, Fenerbahçe Beşiktaş’ı 3-1 mağlup etti.

Süper Lig’in 16. haftasında Beşiktaş’ı ağırlayan Fenerbahçe, maçtan 3-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Ersun Yanal’ın sözleri bazı kişiler tarafından “istifa edecek” iddialarını gündeme getirdi.

Yapılan iddialara göre Yanal’ın, Emre Belözoğlu ile kavga ettiğini bu yüzden Emre’nin kadrodan çıkartıldığı söylendi. Bu iddialardan sonra Ersun Yanal ve Emre Belözoğlu basın toplantısına beraber çıkarak bu iddiaları yalanladı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise maçtan sonra hem bu iddiaları hem de gündemde olan olayları değerlendirdi. İşte Ali Koç’un açıklamaları

“FENERBAHÇE’NİN ÖNÜ AÇIK”

Oyuncuları tebrik ediyorum, çok mücadele ettiler. Hem oynadılar, hem oynatmadılar. İhtiyacımız olan bir 3 puandı. Gereksiz puan kayıplarımız oldu. Ekibimize, hocamıza inanıyoruz. Maçlar böyle iyi yönetilirse, Fenerbahçe’nin önü açık.

“BİR TÜRLÜ KARIŞTIRAMIYORSUNUZ BİZİ”

Hocamızla kaptanımızın kavga ettiği ve hocamızın istifa ettiği iddia edilmiş. Çok uğraşılıyor, bir türlü karıştıramıyorsunuz bizi. Galibiyetimizin keyfine varalım diyeceğim, ona da müsaade etmiyorsunuz.

“HANGİ BİRİNE CEVAP VERELİM?”

Ne basketbol ne de futbol tarafında, üretilen veya yanlış kaynaklardan oluşturulan, her iddiaya cevap veremeyiz. Söz konusu Fenerbahçe ise çok daha fazla, çok daha derin komplo teorileri üretiliyor. Hangi birine yetişelim, hangi birine cevap verelim?

“TFF’YE SESLENİYORUM…”

Adam çıkıyor diyor ki, ‘bizi geri zekalı mı zannediyorsunuz, Fenerbahçe TFF ile konuştu 40’a çıktı, Fenerbahçe açıklama yaptı, 30’a düştü.’ TFF’ye sesleniyorum, Fenerbahçe’nin sizden böyle bir talebi oldu mu, 30’a düşürmesini isteyen bir takım oldu mu, onu da açıklayın.

“ARKADAN DOLAP ÇEVİRMİYORUZ”

Basketbol hocamın canı sıkkın olabilir, olabilir böyle şeyler. Ersun hocayı tebrik ediyorum, bu kadar söylenti içinde çalışabildi. Biz bir şey yaparsak açık yapıyoruz, arkadan dolap çevirmiyoruz. Olduğunca şeffaf olmaya çalışıyoruz.

“SANKİ BAVULUN İÇİNDE GİRDİK”

Kazandığımız 6 haftadaki hakemler sonraki hafta yok, kaybettiğimiz maçlardaki hakemler var. TFF ile toplantı Riva’da olacaktı ama zaman sıkışıklığı, bizim yönetim kurulumuzun olması nedeniyle Zorlu’da oturduk. Sanki bavulun içinde girdik oraya, herkesin içinde girdik.

“ONLAR OLMASAYDI, FENERBAHÇE OLMAZDI”

Galibiyet hevesimi kursağımda bırakan, tribünlerdeki küfür olayları. Bizi ve takımı ayağa kaldıran taraftarlarımıza en son laf edecek başkan ben olmalıyım. Onlar olmasaydı bu sıkıntılı süreçte dayanamazdık, onlar olmasaydı, Fenerbahçe olmazdı. Bizde hiçbir şey oynamayan oyunculara bakın, Avrupa’da ne yapıyorlar.

“BİZE YAKIŞMADI”

Küfürlerle ilgili mahcubiyetimi sayın Çebi’ye ilettim. Bunu söylediğim için belki bazı taraftarlar bana kızacaklar ama bize yakışmadı. Ceza da yiyeceğiz, ciddi rakamlar. 20 lira, 20 lira para topladığımız şu dönemde, ciddi rakamlar