Emre Belözoğlu, kavga iddiaları üzerine açıklamalar yaptı!

Süper Lig’in 16. haftasında oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinden sonra ortaya bazı iddialar atıldı.

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinden önce Ersun Yanal ile Emre Belözoğlu’nun kavga ettiği ve bu yüzden Emre’nin derbi kadrosundan çıkarıldığı iddia edildi.

Bu iddialara hem Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hem de teknik direktör Ersun Yanal sert bir şekilde cevap verdi.

Emre Belözoğlu da yapılan bu iddialar hakkında açıklamalar yaptı. İşte Emre Belözoğlu’nun o açıklamaları.

“GALİBİYETİ HAK ETTİK”

Dedikodular, ortaya atılan yalanlar, yalan atan kişi tarafından ispatlanmak zorunda olunmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Ben Fenerbahçe camiasına gönül vermiş herkese, gündemi böyle meşgul ettiğim için çok üzgün olduğumu belirtmek istiyorum.

Galibiyeti bu kadar hak ettiğimiz maçtan sonra bunların konuşulmasının neden olduğunu anlayacak kadar zeki bir insanım, Fenerbahçe taraftarının da öyle olduğunu düşünüyorum.

“BU SENE ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ”

Hocamla aramızda böyle bir şey olmadığı gibi, olamayacağı gibi bir durum var. Ben neden böyle gündeme geliyorum diye düşünüyorum. Bu sene şampiyon olmak istiyoruz ve sonuna kadar kovalayacağız, bu enerji ve gurur bizde var. Yaşatmadığım şeylerin bedeli olmasın. Fenerbahçe’ye gram zararım olacaksa, hissettiğim anda uygulamam zaten ben.

“BU KONUŞMALAR FENERBAHÇE’NİN BÜYÜKLÜĞÜ İLE ALAKALI”

Bu konuşmalar nereden çıktı? Fenerbahçe’nin büyüklüğüyle alakalı ortaya çıkan bir dedikodudur bu. Hoca bana dedi ki, ‘seninle kavga ettiğimiz konuşuluyor, gel basın toplantısına beraber çıkalım ve millet görsün’ dedi. Bir anda basın toplantısında buldum kendimi.

“HİZMET ETMEYE GELDİM”

Hoca beni oynatmayabilir, her takım arkadaşım gibi hocama saygı duyacağım. Ben Fenerbahçe’ye hizmet etmeye geldim, bazen oynayarak, bazen oynamayarak. Hala oynamadığım için üzülüyorum, o duygum var ama oynamadığım zaman böyle bir süreci hak etmiyorum.