Armani Milan 87 – Fenerbahçe Beko 74

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 4. hafta maçında AX Armani Exchange Milan’a konuk oldu.

Fenerbahçee Beko, Mediolanum Forum’da oynanan mücadeleden 87-74 mağlup ayrıldı. Fenerbahçee Beko’nun en skorer oyuncuları 14’er sayıyla Joffrey Lauvergne ve Jan Vesely olurken; Nando de Colo 12, Derrick Williams ile Melih Mahmutoğlu 8, Kostas Sloukas 7, Gigi Datome 5, Tarık Biberovic 4 ve Ali Muhammed 2 sayı üretti. 

Zeljko Obradovic yönetimindeki Fenerbahçee Beko maça; Kostas Sloukas, Jan Vesely, Nando de Colo, Leo Westermann ve Joffrey Lauvergne beşiyle başladı.

Nando de Colo’nun sayılarıyla maça başlayan Fenerbahçe Beko, Lauvergne ile skoru 6-2’ye getirdi. Milan üst üste bulduğu sayılarla beraberliği yakalarken, televizyon molasına 6-6 eşitlikle girildi. Moladan Della Walle’nin sayılarıyla dönen ev sahibi, farkı beş sayıya kadar çıkardı(11-6). Son dakikalarda sayı üretmekte sorunlar yaşayan Fenerbahçe Beko, ilk çeyreği 20-11 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe Jan Vesely’nin smacıyla başlayan Fenerbahçee Beko , yine Jan Vesely ile skoru 26-15’e getirdi. Derrick Williams’ın üç sayılık isabeti ise rakibe mola aldırırken; moladan serbest atışlarla dönen taraf Milan oldu(28-18). Savunmada yaşadığı zorluklarla bir türlü skora ortak olamayan Fenerbahçe Beko, hücum organizasyonlarında da etkili olamayınca soyunma odasına 41-29 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe Datome’nin üç sayılık isabetiyle başlayan Fenerbahçe Beko’ya Armani Milan da Luis Skola ile karşılık verdi. Vesely ve Nando de Colo ile farkı 8’e indiren Fenerbahçee Beko, Della Walle’nin sayılarına engel olamayınca Obradovic molayı aldı(54-42). İlerleyen bölümde farkı eritemeyen Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyreği 66-55 geride tamamladı.

Son çeyrekte de hücumla savunmayı birleştirmekte problem yaşayan Fenerbahçee Beko, son dört dakikaya 81-67 geride girdi. Geri kalan bölümde de Armani Milan’ın dış atışlarına engel olamayan Fenerbahçe Beko, mücadeleden 87-74 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 5. haftasında 30 Ekim Çarşamba günü Maccabi Fox Tel Aviv ile deplasmanda karşılaşacak. Fenerbahçee Beko , 1 Kasım Cuma günü ise Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Zalgris Kaunas ile oynayacak.

Kaynak: Fenerbahce.org