Avrupa devi, Fenerbahçe’den Attila Szalai’yi istiyor

İspanya temsilcisi, Fenerbahçe’den Macar futbolcu Attila Szalai’yi kadrosuna katmak istiyor.

Sezon başında Limassol’dan Attila Szalai’yi kadrosuna katan Fenerbahçe, Macar futbolcunun gösterdiği başarılı performansla adeta turnayı gözünden vurdu.

Attila Szalai, Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üzerine çekti. Yıldız oyuncu bu performansını Macaristan Milli Takımı’nda da gösterdi. Attila Szalai için minimum 25 milyon euro bonservis bedeli belirleyen Fenerbahçe yönetimi; Macar futbolcunun olası satışı için EURO 2020’yi bekleyecek.

Newcastle United, West Ham United ve Aston Villa ile dirsek temasında olan Fenerbahçe’yle masaya oturmaya hazırlanan bir diğer kulüp de Sevilla oldu. Sevilla Sportif Direktörü Monchi’nin yakından takip ettiği Szalai için Fenerbahçe ile sezon sonunda masaya oturacak.

FENERBAHÇE’NİN SZALAI PLANI BELLİ OLDU

Jules Kounde gibi 60 milyon euro’luk bir potansiyel yaratmak isteyen Sevilla sportif direktörü Monchi; potansiyel adaylar arasına Atilla Szalai’yi de aldı. Monchi, Macar futbolcunun transferi için Sevilla yönetimine raporunu sundu.

Fenerbahçe, Macaristan’ın EURO 2020’de Portekiz, Almanya ve Fransa ile aynı grupta olmasını avantaja çevirecek; ancak sarı lacivertliler şu ana kadar Szalai için gelen tüm teklifleri bekletme kararı aldı.

Atilla Szalai’nin satışını EURO 2020’den sonra gerçekleştirmeyi planlayan Fenerbahçe yönetimi; dolayısıyla Macar futbolcunun transferinden minimum 25 milyon euro bonservis geliri bekliyor.

Kaynak: Sporx