Fenerbahçe’de aranan lider Jose Sosa

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun Gustavo’yu yedeğe çekerek forma verdiği Arjantinli yıldız kısa sürede farkını kanıtladı.

Fenerbahçe, Emre Belözoğlu’nun teknik sorumluluk görevine geldikten sonra saha içi ve saha dışında toparlanma yaşadı. Dolayısıyla saha dışında Belözoğlu etkili olsa da saha içine bunun yansıması ve taktik anlayışın sonuç vermesi için bir lidere ihtiyaç vardı. Bu isim de Jose Sosa oldu.

Adeta unutulan Arjantinli yıldız, Emre Belözoğlu ile birlikte yeniden doğdu; ancak eski teknik adam Erol Bulut savunma önünde Gustavo’yu tercih ediyordu; fakat Belözoğlu’nun gelişiyle birlikte bu anlayış değişti. Bundan dolayı daha fazla oynayan ve topa sahip olan bir takım kurma çalışması başladı.

Bu çerçevede Gustavo’nun yerine teknik kapasitesi çok daha yüksek ve topu oyuna iyi sokan Sosa forma giymeye başladı. Atila Szalai ile başlayan ataklar ve pas trafiği Sosa ile devam ediyor. Dolayısıyla savunma, orta saha ve hücum arasındaki bağlantıyı kuran Arjantinli yıldız Sosa; savunmaya da katkı sağladı.

TAM DESTEK VERİYOR

Yıldız oyuncu, sezon başında ve ligin ilk yarısındaki görüntüsünden farklı olarak dolayısıyla mental olarak da toparlandı. Yıldız oyuncu Sosa tamamen kendini takıma verdi.

Tecrübeli yıldız şampiyonluk yolunda saha içindeki oyunu yönlendirmesi kadar saha dışında arkadaşlarına destek oluyor.

Zirve yarışının oluşturabileceği baskıyı yaptığı konuşmalarla dağıtıyor. Yıldız oyuncu Sosa, adeta Emre Belözoğlu’nun yeni yardımcısı gibi kritik bir görevi de üstlendi.

Kaynak: Milliyet