Avrupa’nın köklü kulübünün Vedat Muriqi pişmanlığı

Bu sezon sarı lacivertli formayla gösterdiği performansla Avrupa devlerinin radarına giren Vedat Muriqi gündem olmaya devam ediyor

Bu sezon Fenerbahçe formasıyla gösterdiği iyi performansla Avrupa devi takımların radarına giren golcü oyuncu Vedat Muriqi gündemden düşmüyor.

Fenerbahçe’nin sezon başında Çaykur Rizespor’dan kadrosuna kattığı Kosovalı golcü için Anderlecht yetkililerinin büyük bir pişmanlık duyduğu ifade edildi.

Voetbal24.be adlı internet sitesinde yer alan haberde okuyuculara aktarıldı. Anderlecht yetkililerinin, Çaykur Rizespor’da forma giydiği dönemde takip ettiği Vedat Muriqi, Fenerbahçe’ye transfer oldu ve şu anda özellikle İngiliz basınına göre piyasa değerini katbekat arttırdı.

KAÇIRILMIŞ FIRSAT

“Muriqi, Anderlecht için kaçırılmış bir fırsat. Söylenebilecek tek şey bu. Yakın geçmişte mor beyazlılar, Vedat Muriqi ile kadrolarını güçlendirmek adına istekliydi. Ancak, golcü futbolcunun sonrasında Fenerbahçe’ye transfer olduğu görüldü.

20-25 milyon euro civarında rakamların konuşulmasından dolayı Anderlecht yetkililerinin “Bu saatten sonra Vedat Muriqi’yi transfer etme şansımız yok.” dediği öğrenildi.

Türkler, Muriqi için Tottenham’ın teklifine ’20 milyon euro’dan aşağıya satmayız’ cevabını verdi. Öte yandan Napoli ve Lazio da oyuncu için hazırda bekliyor. Anderlecht için kaçırılmış bir fırsat olduğu çok açık.”

Kaynak: Skorer