Deniz Türüç: İki kupayı da kazanmak istiyoruz

Ziraat Türkiye Kupası 4. eleme turu maçında, Tarsus İdman Yurdunu 3-1 yenen Fenerbahçe’nin 2. golünü atan Deniz Türüç yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Tarsus karşısındaki oyunu değerlendiren Deniz, “Oyun üstünlüğü ve kontrolü bizdeydi. Golü de kendi hatamızdan yedik. Zor olduğunu söyleyemem. İyi bir oyun ortaya koyduk. Kazanmak önemli. Ama nasıl bir oyunla kazandığın da önemli. İyi bir oyun sergilemek ve oyunu domine etmek, kendimize doğru çekmek önemli. Birçok oyuncumuz sürekli ilk 11 oynamadığı için onlar ilk defa oynadılar. Yorgunluk da var. Oynamayanların maç ritmini yakalaması lazım. Oynamayanların da kendine doğru çekmesi lazım. Domine ederek şans yaratmak lazım. Ligde liderliğe yaklaştık. Aramızda bir puan var. Kupada da en üst yerde bitirmek istiyoruz. Allah’ın izniyle iki kupayı da kazanmak istiyoruz.” dedi.

Taraftarlarımızın desteği sayesinde kendilerini Kadıköy’de hissettiklerini vurgulayan Deniz Türüç, “Ne kadar
büyük bir camia olduğumuzu bir kere daha gösterdik. Deplasmanda da olsanız kendinizi evinizde hissediyorsunuz. Bir tek bugün değil; her deplasman maçında böyle. Hem evimizde hem de deplasmanda harika bir atmosfer var. Bu destekleri bize yardımcı oluyor. Henüz hedeflerimize ulaşmadık ama iyi bir yolda olduğumuzu söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fenerbahce.org