Emre Belözoğlu’ndan Jose Sosa hamlesi

Sezon başında büyük umutlarla transfer olan ve beklentilerin altından kalan Jose Sosa konusunda Sportif Direktör Emre Belözoğlu’ndan flaş hamle geldi.

Fenerbahçe’de sezonun flaş transferlerinden Jose Sosa’nın son durumu büyük önem taşıyor. Arjantinli yıldız konusundaki beklentiler şu ana kadar tam anlamıyla karşılayamadı.

Teknik direktör Erol Bulut’un tecrübesine ve yeteneklerine saygı duyduğu Sosa’nın şimdiye kadar istikrar sağlayamasa bile takımın en skorer isimlerinden olduğunun altı çiziliyor.

35 yaşındaki yıldızın Beşiktaş ve Trabzonspor’daki tecrübeleriyle Süper Lig’i çok iyi tanımasının avantaj olduğu aktarılıyor. Beşiktaş’la lig şampiyonluğu yaşayan, Trabzonspor’da şampiyonluk yarışı verip Türkiye Kupası kazanan Arjantinli orta sahanın her iki dönemde de oynadığı takımlarda liderlik rolünü aldığı iyi biliniyor.

EMRE BELÖZOĞLU HAREKETE GEÇTİ

Bu konuda sportif direktör Emre Belözoğlu ekstra mesai harcıyor. Sosa’yı çok iyi tanıyan, oyuncu özelliklerini bilen, geçmişteki başarılarına saygı duyan Belözoğlu, böylesi bir yıldızın kazanılması gerektiğine inanıyor.

Sosa’nın orta sahada oyunu yönlendiren ve yöneten isim olma özelliği vurgulanıyor. Emre Belözoğlu da sosyal hayatından saha içine kadar deneyimli futbolcuyla bir dost gibi sürekli sohbet ediyor, duygularını paylaşıyor ve hep yanında olduğunu hissettiriyor.

Emre Belözoğlu’nu da iyi tanıyan ve saygı gösteren Sosa, birçok konuda şimdiden düzenini sağlamış durumda. Sosyal hayatında artık daha dikkatli davranan Sosa’nın kaybedilmesinin takıma bir olumlu etki yaratmayacağı, tam tersi kazandırılmasının gerekliliği kaydediliyor.

ESTUDIANTES HAYALİ

Arjantinli yıldız Jose Sosa, koyu bir Estudiantes taraftarı olarak biliniyor. Sezon başında da Estudiantes’in başkanı efsane futbolcu Juan Sebastian Veron tarafından çağrılan Sosa, Fenerbahçe’yi tercih etmişti.

Ancak her fırsatta Estudiantes’i sevdiğini belirten 35 yaşındaki futbolcu önemli bir hayale de sahip. Sosa kariyerinin son bölümlerinde fırsat olması halinde Estudiantes formasıyla jübilesini yapmak istiyor.

Jose Sosa’nın kariyerine ve bu zamana kadar yaptıklarına saygı duyuluyor. Kariyerinde Bayern Münih, Atletico Madrid, Napoli ve Milan gibi üst düzey kulüpler bulunan Sosa, Süper Lig’de de Beşiktaş ve Trabzonspor gibi önemli takımlarda forma giydi. Trabzonspor’da 99 maça çıkıp 16 gol 19 asistle oynayan, Beşiktaş’ta da 78 resmi maçta 14 gol 23 asistle katkı veren Arjantinli yıldızın Fenerbahçe’ye de tecrübesiyle başarı sağlayabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Milliyet