Fenerbahçe, Comolli’nin istifasını KAP’a bildirdi

Fenerbahçe, Damien Comolli’nin istifasını KAP’a bildirdi

Fenerbahçe’de Simon Falette transferinin ardından taraftar tepkilerine sosyal medya üzerinden cevap veren ve başkan Ali Koç ile arası açılan sportif direktör Damien Comolli istifa etti.

Simon Falette transferi sonrası “Bu transferi başkan Ali Koç istedi. Bu transfer için görüşme yapmadım” paylaşımında bulunan Comolli, başkan Ali Koç ile ilk kez bugün bir araya geldi. Başkan Ali Koç’un “Durumuna bakacağız” dediği Fransız sportif direktör Comolli, istifa dilekçesini yönetime sundu. 

İŞTE YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü, Comolli’nin istifasını kabul ettikten sonra şu açıklamayı yaptı: “12 Haziran 2018 tarihinde kulübümüzde Sportif Direktör olarak göreve başlayan Sayın Damien Comolli bugün itibariyle görevinden istifa etmiştir. Görev aldığı dönem boyunca özverili çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyor, gelecek kariyerinde başarılar diliyoruz.

FENERBAHÇE, İSTİFAYI KAP’A BİLDİRDİ

Fenerbahçe, Damien Comolli’nin istifasını KAP’a bildirdi. İşte Fenerbahçe tarafından KAP’a yapılan bildiri şu şekilde:

Şirketimizde Sportif Direktör olarak görev yapan Sayın Damien Comolli bugün itibariyle görevinden istifa etmiştir.

Yatırımcılarımızın bilgisine sunarız. 

ESKİ TERCÜMANDAN FLAŞ SÖZLER

Bu arada Fenerbahçe’nin eski tercümanlarından Deniz Sarıtaç, Comolli’nin ayrılığı sonrası “Çalıştığın ülkeyi küçümse, sürekli insanlara iftiralar at, arkadan konuş, kuyu kaz. Üç kuruş maaşla çalışan insanları bile paranoyalarınla kovdur. Kendi eksikliğin anlaşılmasın diye iş bilen herkesle çatış. Bir gün sana da gelecekti sıra. Güle güle…” açıklamasını yaptı.

İŞTE COMOLLI’NİN AYRILIŞ SÜRECİ

DAMIEN COMOLLI NE DEMİŞTİ?

Simon Falette transferinin ardından Damien Comolli Twitter hesabı açarak açıklama yapmıştı. İşte Comolli’nin Falatte transferi ile ilgili açıklaması.

Falette transferi sonrasında bir hesap açarak iddiaları cevaplamaya karar verdim. İlk olarak söyleyeyim, Başkanımız Falette’in kiralık olarak takımımıza katkı sağlayacağını düşündüğü için bu transferin gerçekleşmesini istedi.

Ali Koç’un bu kararına saygı gösterilmelidir. Aynı zamanda Falette de taraftarlarımız tarafından iyi karşılanmalıdır. İkinci olarak, basında ve sosyal medyada yer alanların aksine, Rogon şirketiyle herhangi bir bağım bulunmuyor.

Simon Falette için transfer görüşmesinde bulunmadım. Rogon ile sadece Tolga Ciğerci ve Luiz Gustavo transferleri için görüşmüştüm. Son olarak basında ve sosyal medyada Rogon şirketi ile benim aramda bir çıkar ilişkisi olduğunu iddia edenler ve saçma iddialarda bulunanlar için yasal haklarımı kullanacağım.

ALİ KOÇ SİNYALİ VERMİŞTİ

Comolli’nin bu açıklamalarına tepki gösteren başkan Ali Koç ise konu ile ilgili şu açıklamları yapmıştı:

Comolli ile yola şimdilik devam ediyoruz. Sosyal medya var, insanlar baskı altında. Bence bu açıklama yanlış, bunu açık açık söyledim. Gelecek, konuşacağız ve durumuna bakacağız.

Özgür açıklamaya inanıyorum, bu kadar transfer yapmışız hesap açmamışsın da buraya mı kaldı? Biz hemen karar vermeyiz, bekleriz, düşünürüz. Acele ile karar almalıyız. Zamanı gelince o konuya da bakacağız.

Kaynak: Sporx