Erol Bulut listeyi hazırladı! Fenerbahçe’de 11 futbolcu ile yollar ayrılıyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut yeni sezonda takımda düşünmediği futbolcuların listesini hazırladı.

Transfer döneminin en flaş takımı Fenerbahçe’de artık ayrılık zamanı. Yeni transfer dahi kiralanacak.

Hürriyet Gazetesi’nden Süleyman Arat’ın haberine göre; yeni transferlerle kadrosu iyice kabaran ve toplam 35 futbolcusu bulunan Fenerbahçe’de bu hafta Erol Bulut’un gitmesinde sakınca görmediği isimleri Emre Belözoğlu ve yönetime bildirmesi bekleniyor.

Samandıra’daki idmanların ardından Topuk Yaylası kampında da oyuncuları yakından görme fırsatı bulan Erol Bulut, sistemine uymayan ‘Olmazsa kayıp değil’ dediği isimleri belirledi.

TAKAS FORMÜLÜ 

Belirlenen bu isimlerin bazılarının takasta kullanılması bekleniyor. Bazılarından da kendilerine takım bulmaları istenecek.

TAM 11 YOLCU 

Gerek yeni transferlerin gelişi, gerek geçen seneki form grafikleri, gerekse Erol Bulut’un oynatacağı sisteme uymayacağı düşünülen 11 isim şunlar:

MURAT SAĞLAM

Beklenen çıkışı bir türlü yapamadı, geçen sene sakatlıklar, formsuzlara rağmen formayı kapamadı. Bu yıl da Topuk Yaylası’nın en zayıf halkası olarak göze çarptı.

MICHAEL FREY

Vedat Muriqi’nin gitme durumuyla birlikte Valencia’yı transfer eden, forvet hattına üç isimle güç katan ve bir golcü daha arayan Erol Bulut, Michael Frey’i kesinlikle düşünmüyor.

SADIK ÇİFTPINAR

Geçtiğimiz yıl kötü bir sakatlık yaşayan Sadık Çiftpınar’ın taraftarar ve yönetim tarafından çok sevilmesine rağmen kiraya verilmesi gündemde.

MIHA ZAJC

Kampların ve idmanların kayıp yıldızı olan Miha Zajc’ın da artık bu takımda kalması çok zor gözüküyor.

JAILSON 

Stoper mevkiinde oynayarak geçirdiği sezonda taraftarın en çok tepki gösterdiği isim haline gelen Brezilyalı için kiralama veya satış imkanları değerlendirilecek.

TOLGAY ARSLAN

Beşiktaş’tan büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen ciddi bir uyum sorunu yaşayan Tolgay Arslan da gönderilmesi muhtemel isimler arasında.

NABIL DIRAR

Geçtiğimiz sezon Emre Belözoğlu ile yaşadığı gerilim tatlıya bağlansa da Faslı yıldızın forma şansı yapılan ve yapılmak istenen transferlerle iyice zora girdi.

MEVLÜT ERDİNÇ

İstanbulspor maçında iyi bir görünüm verse de sakatlıklardan başını bir türlü kurtaramayan Mevlüt’ün de gönderilme ihtimali güçlendi.

GARRY RODRIGUES

Geçtiğimiz yıl kötü bir grafik çizen, bu yıl da kamplarda vasatın üzerine çıkamayan Garry Rodrigues’in bir de yüksek maaş alması kendisini gidecek isimler arasına soktu.

DENİZ TÜRÜÇ

Genç yıldızın artık forma savaşının sertleştiği Fenerbahçe’de adı takas veya rakip takımlara transferde geçiyor. Oynamak için çok çaba sarf etmek zorunda olduğunun farkında.

İSMAİL YÜKSEK VE BARIŞ SUNGUR

Erol Bulut kampta yaptığı sohbet toplantısında gençlerin oynamasından yana olduğunu belirterek kiraya verilmelerine sıcak baktığını açıkça ifade etti.

TAKAS FORMÜLÜ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut satılacak ve kiralanacakların yanı sıra takasta kullanılabilecek isimlere de karar verirken takımda sürpriz ayrılıklar yaşanabilir.

OZAN TUFAN 

Güçlenen ve kalabalıklaşan orta sahada özellikle Jose Sosa’nın takıma girmesiyle Ozan Tufan’ın forma şansının zorlaşacağını düşünülürken, milli futbolcunun Edin Visca veya Dorukhan Toköz takasında düşünüldüğünü öne sürüldü.

LUIZ GUSTAVO

Geçtiğimiz sezonun kralı, taraftarın en sevdiği ismi Luiz Gustavo’nun kafası çok karışık. Kendisine yapılan cazip teklifin etkisinde kaldığı görülen Gustavo, son üç hazırlık maçında da tanınmayacak kadar durgun ve etkisizdi. Durumunun bu hafta netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet