Fenerbahçe HDI Sigorta, Kupa Voley’in ilk maçında Altekma’yı 3-1 mağlup etti

Fenerbahçe HDI Sigorta , 2020-2021 sezonundaki ilk maçında AXA Sigorta Kupa Voley A Grubunda Efeler Ligi’nin yeni takımlarından Altekma ile karşılaştı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu ilk maçında Altekma ile karşılaştı. Sarı lacivertliler, maçtan 3-1 galibiyetle ayrıldı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, Altekma karşısında mücadeleye Ulaş Kıyak, Hidalgo, Metin Toy, Graham Vigrass, Emre Batur, Nicholas Hoag altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı. Hidalgo ve Vigrass’ın sayılarıyla sete 3-0’la iyi başlayan sarı lacivertlilerin karşısında Altekma’nın ilk sayıları Yunus Emre Tayaz’dan geldi.

Fenerbahçe HDI Sigorta, Nicholas Hoag-Metin Toy ikilisiyle üstünlüğünü sürdürürken (9-8), konuk takım Altekma, Mehmet Hacıoğlu ve Oğuzhan Tarakçı’yla skor üreten taraf oldu (10-10). Sarı lacivertlilerin setin ilk bölümlerinde yaptığı servis hatalarını iyi değerlendiren Altekma, 15-16’lık üstünlüğü yakalasa da Fenerbahçe HDI Sigorta, Nicholas Hoag ile maça ortak oldu(16-16).

İLK SET SARI LACİVERTLİLERİN

Skor avantajının sürekli el değiştirdiği sette son bölüme girilirken Fenerbahçe HDI Sigorta yakaladığı seriyle 21-18 öne geçti. Setin final bölümünü daha iyi oynayan sarı lacivertliler, Metin Toy’un set sayısıyla 25-21’lik skorla seti kazandı ve durumu 1-0 yaptı.

SETE DENGE GELDİ

İkinci set Graham Vigrass ve Arda Bostan’ın karşılıklı sayılarıyla (2-2) başlarken Fenerbahçe HDI Sigorta sette 7-4’lük üstünlüğü yakaladı. Setteki teknik molaya 12-9 önde giren taraf sarı lacivertli ekip, moladan da sayıyla dönen taraf oldu ve farkı 4 sayıya çıkardı (13-9). Altekma, Arda Bostan ve Ahmet Tümer’le farkı 1 sayıya indirse de (13-12), Fenerbahçe HDI Sigorta, Metin Toy’un etkili oyunuyla yeniden farkı açtı (15-12). Devamında yaptığımız bireysel hatalarla konuk takım Altekma maça denge getirmeyi başarırken (16-16) Fenerbahçe HDI Sigorta bir kez daha öne geçen taraf oldu (19-18). Setin son bölümünde genç oyuncu Ahmet Tümer’in etkili oyunuyla seti 23-25 kazanan Altekma setlerde durumu 1-1’e getirdi.

FENERBAHÇE SETLERE AĞIRLIĞINI KOYDU

Müsabakanın üçüncü setine etkili başlayan taraf Fenerbahçe HDI Sigorta oldu (6-2). Emre Batur, Metin Toy ve Hidalgo’nun etkili oyunuyla teknik molaya 12-5 gibi farklı skorla giden Fenerbahçe HDI Sigorta, sete ağırlığını koyarak 25-20’lik skorla 2-1 öne geçti.

Mücadelenin dördüncü setine de iyi başlayan sarı lacivertliler karşısında Hugo Hamacher’le sayılar bulan Altekma setin hemen başında 3-4’lük üstünlüğü yakaladı. Devamında önemli bir seri yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, setteki teknik molaya 12-7’lik üstünlükle girdi. Geriye kalan bölümde de kenardan gelen oyuncuların doğrudan katkı vermesiyle sonuca giden sarı lacivertliler seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu ikinci maçında 1 Eylül Salı günü saat 18.30’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda İnegöl Belediye ile karşılaşacak.

Kaynak: Fenerbahce.org