Ersun Yanal: Bugün mağlubiyeti hak ettik mi? Hayır…

Süper Lig’in 7. haftasında Antalyaspor ile karşılaşan Fenerbahçe rakibine 1-0 mağlup oldu.

Fenerbahçe – Antalyaspor maçından sonra basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, mağlubiyeti hak etmediklerini söyledi.

BU TAKIMA İNANMALIYIZ

Merkezi çok iyi kapatan bir takımla oynadık, bunu daha önce de biliyorduk. Bundan dolayı kanattan iyi organizasyonlar yapmamız gerekiyordu ki, biliyorsunuz ki iki oyuncumuz sakat. Aslında sol bek oyuncumuzun da oyunumuzu hızlandırması açısından oyuna katılması gerekiyordu. Oyuncularımızın duyarlılığını çok iyi anlıyorum, çok üzüldüler. İçeride mağlubiyete tepkililer. Burada yapılacak en önemli şey ise bu takıma inanıp, güvenip, devam etmektir.

EKSİK OYUNCULAR GELDİĞİNDE…

Eksik oyuncuların yokluğuna değinen tecrübeli teknik adam, Eksik oyuncularımız geldiğinde, kanat oyuncularının daha becerili, orijinal oyuncularla oynadığımızda daha kolay olacaktır. Fenerbahçe girdiği pozisyonlardan faydalanacaktır.

TARAFTARLARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ

Taraftarlarımız inanmaya devam etsinler, bizim vazgeçme niyetimiz yok. Bu takım çok kısa zaman içinde daha tempolu, daha yüksek bir tempoda oynayan bir takım olacak. Eksik oyuncularımız birkaç hafta içinde takımda yerlerini alacaklar ve ben bu takımın, ligin ipini göğüsleyeceğini düşünüyorum. Taraftarımızdan özür diliyoruz. Her şey daha iyi olacak, Allah’ın izniyle şampiyon olacağız.

“Maça yanlış 11 ile başladığını düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Maç sonucuna göre konuşuyoruz maalesef. 1 hafta önce iyi, 1 hafta sonra başka. Şu anda sıkıntımız kanat oyuncuları ve oyuncularımızın kanatlardaki problemleri. Oyuncularımız hata yapıyorlar, buna kaza diyoruz ama bu kaza değil, hata. Bireysel hataları minimuma indirmeliyiz, göbekten böyle delinmemeliyiz. cevabını verdi.

Maçta tartışma yaratan penaltı pozisyonu için, Ben futbol oynanması gerektiğini, futbolun hızlandırılması gerektiğini düşünüyorum. El konusu, yeni uygulanan bir kural… Etki etti, etmedi… Bir pozisyon daha var, gol olacak, bizim oyuncumuzdan dönüyor. Atacaksınız, atmadığınızda haksızsınız. dedi.

MAĞLUBİYETİ HAK ETMEDİK

Dirar’ı uzun zamandır sol bek oynatıyoruz, fıtıkla ilgili de uzun süredir bir problemi var. Hasan Ali’nin dönüşüyle de umarım onu bu dertten kurtarırız. Bugün mağlubiyeti hak ettik mi? Hayır, hak etmedik. Hata yaptık ama mağlubiyeti hak edecek kadar kötü bir tavır sergilemedik. Bu takımdaki oyuncuların performansının nedeni benim ve bu oyuncuların performansı artarak devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.