Ersun Yanal: Fenerbahçe her kulvarda iddialıdır

Ersun Yanal, Tarsus İdman Yurdu galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

İlk olarak karşılaşmayı değerlendiren Ersun Hoca, “Bu türlü maçları oynamak zor. Sürprizlerle başladı. Maçlarda özellikle çok fazla rotasyona alışkın değilseniz, oyun bütünlüğünüz daha oturmamışsa ve oyuncuların birçoğunu kullanamamışsanız o zaman bu maçlar sıkıntılı ve zorlu geçebilir. Yüksek bir motivasyon, iyi bir takıma karşı oynayacak oyuncuların yüksek motivasyonu da oyunun kilitlenmesi olur. Zaman zaman oldu. Bir taraftan da bu sezonun en çok dikkat edilmesi gereken tarafı, biz yine kendimiz gol yedik. Yine kendimize gol attık. Yine bireysel hatadan yediğimiz bir gol oldu. Yediğimiz gollerin yaklaşık yüzde 85’i bireysel hatalardan kaynaklanıyor. Bunu bir türlü çözemedik. Umarım kısa zaman içerisinde bunu da çözüp bireysel hatalardan dolayı gol yemeyi de hallettiğimizde az pozisyon veren, topu kendisinde tutup rakibine karşı bu düzeni iyi oynayan bir takım olma yolunda ilerleyeceğiz. Hedefimizde Türkiye Kupası her zaman olacak. Ligdeki hedefimiz belli. Fenerbahçe’nin bu saatten sonra artık önünde hedeflerini gerçekleştirmek var. Gerçekleştireceğimiz hedeflerde de taraftarımızla, camiamızla, milletimizle hep beraber omuz omuza verip bunu yapamaya gayret edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin her kulvarda iddialı olduğunu vurgulayan Ersun Yanal, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Fenerbahçe’nin oynayacağı her kulvar iddialı kulvardır. Fenerbahçe her kulvarda iddialıdır. Genetiği böyle. Oynayacağımız her oyunda, tavla bile oynasak iddialıyız.”

Oyuncularının oyun disiplininden ve kazanma hırslarından memnun olduğunu ifade eden Ersun Yanal, “Oyuncularımızın değerlendirmesinde bize göre daha farklı kriterler var. Bu kriterleri göz önünde bulundurmalıyız. Sakatlıktan çıkmış yeni oynayan oyuncularımızın zaman zaman tempoları iyi, zaman zaman da kopmaları normal. Bizim değerlendirmelerimiz çok daha farklı. Oyuncularımızın kazanmalarından, kazanma hırslarından ve oyun disiplinlerinden memnunum.” şeklinde konuştu.

Son olarak Fenerbahçeli taraftarlar hakkında da konuşan Ersun Yanal, “Taraftarlarımız ne derse biz ordayız. Ne isterse biz oradayız. Bugün taraftarlarımızın bizden istediği de galibiyetti. Biz de o taraftayız. Taraftarlarımızın sevgisine karşılık verecek her şeyi yapmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Kaynak: Fenerbahce.org