EuroLeague’de son 10 yıla damga vuran isimlerden biri: Kostas Sloukas

Fenerbahçe Beko’nun başarılı oyun kurucusu Kostas Sloukas, EuroLeague tarafından son on yıla damga vuran isimler arasında gösterildi.

EuroLeague tarafından bu sezon başlatılan “All-Decade Nominee” içeriği kapsamında ismi açıklanan üçüncü oyuncu, Victor Khryapa ve Georgios Printezis’in ardından Kostas Sloukas oldu.

15 Ocak 1990 doğumlu Kostas, henüz 30 yaşına girmemiş olmasına rağmen üç EuroLeague şampiyonluğu elde etti ve tam altı EuroLeague finalinde boy gösterdi. Kostas, yedi final oynamış Matjaz Smodis’ten sonra, EuroLeague’de en çok final oynayan ikinci oyuncu unvanını elde etmiş durumda.

Kostas Sloukas, EuroLeague kariyerine 2009-10 sezonunda Olympiakos formasıyla başladı. Yunan temsilcisinin üst üste iki EuroLeague şampiyonluğunda (2012, 2013) önemli pay sahibi olan Kostas, kırmızı-beyazlılar ile 2015 yılında da final oynadı.

2015-16 sezonunda Fenerbahçe Ailesi’ne katılan Sloukas, takımımız ile üst üste beş Final Four oynadı. Üç kez şampiyonluk maçına çıkan Kostas, 2017’de de takımımız ile kariyerindeki üçüncü EuroLeague şampiyonluğuna erişti. 

Kostas, 2018-19 sezonunda ise EuroLeague’de “En İyi Beş” arasında kendisine yer bulmayı başardı. 

EuroLeague’in en özel şutörlerinden biri olan ve aynı zamanda harika bir pasör olarak tanınan Sloukas, özellikle kritik anlarda sorumluluk alabilmesiyle de tanınıyor. 

“All-Decade Nominee” kapsamında EuroLeague tarafından toplamda 50 aday açıklanacak. Tüm adayların açıklanmasının ardından, taraftarların katılımına açılacak oylamanın sonucunda, EuroLeague’in son 10 yılına damga vuran 10 oyuncu belirlenecek. 

EuroLeague tarafından Kostas Sloukas için yayımlanan habere şu bağlantıdan ulaşılabilir: www.euroleague.net/news/i/a4vrrath38r79w8q/all-decade-nominee-kostas-sloukas

Kaynak: Fenerbahce.org