Fenerbahçe HDI Sigorta 1 – Trentino Itas 3

Fenerbahçe HDI Sigorta, CEV Şampiyonlar Ligi 4. haftasında Trentino Itas’ı konuk etti

Fenerbahçe HDI Sigorta, CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu 4. hafta maçında TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda İtalyan temsilcisi Trentino Itas ile karşılaştı. sarı lacivertliler, 25-17, 22-25, 27-29 ve 20-25’lik setler sonunda mücadeleden 3-1 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın MVP’si Fenerbahçe HDI Sigorta’dan Wouter Ter Maat seçildi.

Fenerbahçe HDI Sigorta, grubundaki 5.maçında 13 Şubat 2020 Perşembe günü Çek takımı Jihostroj Ceske Budejovice ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Fenerbahçe HDI Sigorta, İtalyan temsilcisi karşısında mücadeleye Wouter Ter Maat, Salvador Hidalgo, Ulaş Kıyak, Emre Batur, İzzet Ünver, Oğuzhan Karasu altısı ve libero Ahmet ile başladı.

Sete Hidalgo ve Emre Batur’la iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta (3-1) karşısında Trentino Itas, Srecko Lisinac ve Klemen’le skora denge getirdi: 3-3. Wouter Ter Maat’la eşitliği bozan Fenerbahçe HDI Sigorta, bir kez daha iki farklı üstünlüğü yakaladı: 6-4.

İLK SET FENERBAHÇE HDI SİGORTA’NIN

Konuk takım, blok sayılarıyla farkın açılmasına engel olmaya çalışsa da, Fenerbahçe HDI Sigorta Emre Batur ve Oğuzhan Karasu’nun sayılarıyla skoru 10-7’ye getirdi. Hidalgo’nun dört numaradan bulduğu sayılarla da 14-11’lik üstünlüğü yakalayan sarı lacivertliler, rakibin hatalarının arttığı bu bölümde farkı 4 sayıya çıkardı: 17-13. Setin son bölümlerine doğru oyundaki ağırlığını iyiden iyiye hissettirmeye başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-17 kazandı.

İKİNCİ SETİ TRENTINO ITAS KAZANDI

İkinci sete iyi başlayan taraf; Russell ve Klemen Cebulj’un sayılarıyla rakip Trentino Itas oldu: 0-3. Fenerbahçe HDI Sigorta, rakibin serisine Hidalgo’nun sayılarıyla son verse de, İtalyan temsilcisi, Lisinac’la 2-7’lik üstünlüğü yakaladı. Luca Vettori ve Lorenzo’yla sayılar bulmaya devam eden Trentino Itas’a dur diyen İzzet Ünver oldu.

Setin genelinde iyi oynayan taraf olan Trentino Itas, son bölüme 24-20’lik üstünlükle girse de; Fenerbahçe HDI Sigorta, Ter Maat’ın servis sayılarıyla seti bırakmadı ve skoru 22-24’e getirdi; ancak set sayısını iyi kullanan İtalyan temsilcisi, seti 22-25 kazandı ve skoru 1-1 yaptı.

MAÇI TRENTINO ITAS KAZANDI

Karşılıklı sayılarla başlayan müsabakanın üçüncü setinde Fenerbahçe HDI Sigorta özellikle Hidalgo ve Ter Maat’la skor üretirken; konuk takımdaysa Simone Giannelli ve Luca Vettori öne çıkan isimler oldular. Sette son bölüme girilirken Fenerbahçe HDI Sigorta, bir adım daha önde olan taraf olsa da, İtalyan temsilcisi maçı bırakmayarak skoru 23-23’te eşitledi. Set sayısının sürekli el değiştirdiği dakikaların sonundaysa 29-27’lik skorla kazanan Trentino Itas oldu.

Maçın dördüncü setindeyse daha etkili olan Trentino Itas, seti 20-25, maçı da 3-1 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org