Fenerbahçe HDI Sigorta 2 – Jihostroj Ceske Budejovice 3

Fenerbahçe HDI Sigorta, CEV Şampiyonlar Ligi ilk maçında Jihostroj Ceske Budejovice’ye 3-2 mağlup oldu

Fenerbahçe HDI Sigorta,  2019-2020 Sezonu CEV Şampiyonlar Ligi gruplarındaki ilk maçında Çekya temsilcisi Jihostroj Ceske Budejovice ile karşı karşıya geldi. Fenerbahçe HDI Sigorta, Burhan Felek Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı maçtan 3-2 mağlup ayrıldı.

Konuk ekip Jihostroj Ceske Budejovice, Radek’le bulduğu üst üste sayılarla sete hızlı başladı. Sarı-lacivertli takım Ulaş ve Hidalgo ile cevap vererek skora denge getirdi: 3-3. İlk setin ortalarına gelinirken her iki takım da başa başa bir oyun sergiledi.

Konuk takım, Filip Krestan ve Valerii Todua ikilisiyle 12-14’lük üstünlüğü yakaladı; ama Fenerbahçe HDI Sigorta Hidalgo’nun harika oyunuyla skora denge getirdi: 14-14. Setin sonlarına doğru konuk ekip durumu 17-21’e getirerek 4 sayılık bir fark yakaladı. 4 sayılık farklı 1’e indiren Fenerbahçe HDI Sigorta, konuk takımın üst üste sayı bulmasına engel olamadı ve seti 20-25 kaybetti.

İkinci set ise karşılıklı sayılarla başladı. Fenerbahçe HDI Sigorta ikinci sete ağırlığını koyarak 6-4 öne geçti. Son bölümde daha hırslı olan Fenerbahçe HDI Sigorta ikinci seti 25-21 kazandı ve setlerde durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü sete harika bir giriş yapan sarı-lacivertliler, üçüncü setin hemen başında 3 sayılık fark yakaladı: 6-3. Setin sonlarına doğru daha rahat olan sarı-lacivertliler farkı 7 sayıya kadar çıkarttı (20-13). Üçüncü seti daha rahat oynayan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-17 kazanarak maçta 2-1 öne geçti.

Dördüncü sete iyi başlayan Çekya ekibi sete 3-0’lık bir seri ile başladı. Bu seriye Hidalgo ile cevap veren sarı-lacivertliler, konuk ekibin etkili oyununa engel olamadı ve 7 sayılık bir farkla (3-10) geriye düştü. 7 sayılık farkı bir ara 3 sayıya indirmeyi başaran sarı-lacivertliler, konuk ekibin üstünlüğüne engel olamayarak seti 21-25 kaybetti ve maça denge geldi: 2-2.

Karşılaşmanın final setini ise konuk ekip baştan sona önde götürdü ve seti 12-15, maçı da 3-2 kazandı.