Fenerbahçe HDI Sigorta 3 – Sorgun Belediyespor 1

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 8. haftasında Sorgun Belediyespor’u konuk etti.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 8. haftasında Sorgun Belediyespor’u konuk etti. TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi Fenerbahçe HDI Sigorta 3-1 kazandı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, Sorgun Belediyespor karşısında mücadeleye Salvador Hidalgo, Wouter Ter Maat, Emre Batur, Thibault Rossard, Oğuzhan Karasu, Ulaş Kıyak ve libero Ahmet ile başladı.

İLK SET FENERBAHÇE HDI SİGORTA’NIN

Maçın ilk sayısı Sorgun Belediyespor’dan gelirken Fenerbahçe HDI Sigorta rakibine Emre Batur ve Rossard ile cevap verdi (2-2). Setin ilk bölümü Salvador Hidalgo ve Abrahan Gavilan Alfonso’nun karşılıklı sayılarıyla (5-5) geçerken Fenerbahçemiz, Rossard ve Ter Maat ikilisiyle 10-6’lık üstünlüğü yakaladı.

Üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-7 önde girdi. Mola dönüşünde Mehmet Almaz ve Alfonso’yla maça ortak olmaya çalışan Sorgun Belediyespor’a geçit vermeyen Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek, skoru 16-12’ye getirdi.

Bu skor karşısında konuk takım, Hiroshi Rosales ve Halil İbrahim Kurt’la nefes almaya çalışsa da Fenerbahçemiz Oğuzhan Karasu ve Thibault Rossard ikilisiyle farkı korudu (20-15). Sorgun Belediyespor, setin son bölümünde aradaki farkı eritip eşitliği yakalasa da (23-23), sette son sözü söyleyen Salvador Hidalgo oldu ve Fenerbahçe HDI Sigorta ilk seti 25-23 kazandı.

FENERBAHÇE HDI SİGORTA 2-0 ÖNE GEÇTİ

Müsabakanın ikinci setine her iki takım da hızlı bir başlangıç yaptı (4-3). Özellikle Rossard ve Ter Maat’ın sayılarıyla farkı açan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-7’lik üstünlükle girdi. Mola dönüşünde de Thibault Rossard, Hidalgo ve Emre Batur’la skor üretmeye devam eden Fenerbahçe HDI Sigorta, farkı 10 sayıya kadar çıkardı (21-11). Tempolu oyununu son bölümde de sürdüren Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-15 kazandı.

SORGUN BELEDİYESPOR DURUMU 2-1’E GETİRDİ

Fenerbahçe HDI Sigorta, üçüncü sete iyi başlayan taraf oldu (3-1). Rossard ve Ter Maat’ı, Hiroshi Rosales ve Alfonso’yla durduran konuk takım, teknik molaya 9-12 önde girdi. Moladan Mehmet Almaz’ın blok sayısıyla dönen Sorgun Belediyespor, devamında skorer isimlerinin ürettiği sayılarla 11-15’lik üstünlüğü yakaladı.

Çok geçmeden toparlanan Fenerbahçe HDI Sigorta, Rossard ve Ter Maat’la yakaladığı seriyle 16-15 öne geçti. Setin devamında geri dönen Sorgun Belediyespor, seti 22-25 kazandı ve skoru 2-1’e getirdi.

SET VE MAÇ FENERBAHÇE HDI SİGORTA’NIN

Dördüncü sete 4-0 gibi farklı bir skorla başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-10’luk üstünlükle girdi. Devamında tempolu oyunuyla rakibe geçit vermeyen Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-20 maçı da 3-1 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org