Fenerbahçe Opet 3 – Galatasaray HDI Sigorta 0 | Sultanlar Ligi 10. hafta

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin 10. haftasında Galatasaray HDI Sigorta’yı konuk etti.

Fenerbahçe Opet,  Misli.com Sultanlar Ligi’nde 10. hafta karşılaşmasında Galatasaray HDI Sigorta’yı konuk etti. Sarı lacivertliler setlerini 26-24, 25-16, 25-21 önde tamamladığı maçı 3-0 kazandı ve ligdeki 8. galibiyetine imza attı.

Sarı lacivertlilerde kaptan Eda Erdem Dündar ile Kübalı smaçör Melissa Vargas kaydettikleri 15’er sayıyla takımın skoreri olurken; Sırp smaçör Bianka Busa da 13 sayıyla galibiyete önemli katkı sağladı.

Zoran Terzic yönetimindeki Fenerbahçe Opet, Galatasaray HDI Sigorta karşısında maça; Dicle Nur Babat, Melissa Vargas, Bianka Busa, Brankica Mihajlovic, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol altısı ve libero Melis Yılmaz’la başladı.

FENERBAHÇE OPET DERBİYİ SET VERMEDEN KAZANDI

Karşılıklı 2 sayılık seriyle başlayan mücadelede Fenerbahçe Opet 7-11 geri düşünce Başantrenör Zoran Terzic’ten mola geldi. Moladan Vargas’ın ve Dicle’nin bloklarıyla dönen Fenerbahçe Opet, teknik molaya 9-12 geride girdi.  Mola dönüşü karşılıklı sayıların ardından fark 1’e inince bu kez konuk ekipten mola geldi: 14-15.

Bu molanın ardından basit hataların önüne geçemeyen Fenerbahçe Opet, 4 sayı geri düşünce Zoran Terzic ikinci molasını aldı: 14-18. Mücadelenin devamında Dicle’nin hücum ve blok sayılarının ardından Vargas’ın hücumlarıyla skor farkını 2 sayıya indiren Fenerbahçe Opet rakibine bir kez daha mola aldırdı: 19-21. 22-22 ‘de skoru eşitleyen sarı lacivertliler, Vargas’ın hücumlarının ardından Eda ve Mihajlovic’in bloklarıyla da seti 26-24 kazandı.

İkinci sete hücumda iyi başlayan Fenerbahçe Opet, Dicle, Busa, Naz ve Vargas’ın sayılarıyla skoru 10-6’ya getirdi ve rakibine mola aldırdı. Teknik molayı da 12-8 önde geçen Fenerbahçe Opet, hücumda Busa’nın önderliğinde, savunmada ise Eda’nın geçilmez bloklarıyla seti 9 sayı farkla 25-16 kazandı.

Konuk ekibin sayısıyla başlayan üçüncü sette 2-3’ün ardından Eda, Busa ve Naz’la skoru 6-3 yapan Fenerbahçe Opet, rakibine mola aldırdı. Mola sonrası konuk ekibin 2-4’lük serisiyle skorun dengelendiği mücadelede teknik molaya ise 12-10 Fenerbahçe Opet’in üstünlüğüyle gidildi. Mücadelenin devamında 18-18 eşitliğin ardından skor avantajını tekrar eline geçiren Fenerbahçe Opet; seti 25-21, maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org