Fenerbahçe Öznur Kablo 62 – Hatay BŞB 59

Fenerbahçe Öznur Kablo, konuk ettiği Hatay BŞB’yi 62-59 skorla mağlup etti ve ligde 3’te 3 yaptı.

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında Hatay Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti.

Sarı Lacivertliler, mücadeleden 62-59 galip ayrılarak ligde 3’te 3 yaptı.
Fenerbahçe Öznur Kablo’nun en skorer oyuncusu 13 sayıyla Cruz olurken; Olcay ve Iagupova 9, Williams ve Esra 8, Zandalasini 7, Stokes 4, Ayşe ve Tuğçe ise 2’şer sayı üretti.

Metro Enerji Salonu’nda oynanan karşılaşmayı; Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu ve Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı ile Fenerbahçe’nin eski kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen takip etti.

Victor Lapena yönetimindeki Fenerbahçe Öznur Kablo maça; Elizabeth Williams, Olcay Çakır Turgut, Sevgi Uzun, Tuğçe Canıtez ve Alina Iagupova beşiyle başladı.

İlk çeyreğe 7-0’lık seriyle başlayan taraf konuk ekip olurken; Fenerbahçe Öznur Kablo Lapena’nın molasından Olcay Çakır Turgut’un sayılarıyla döndü. Son üç dakikaya 6-16 geride Fenerbahçe Öznur Kablo, Kiah Tokes ve Ayşe Cora ile farkı 4 sayıya kadar kadar düşürdü ve çeyreğin sonucunu belirledi: 14-18

İkinci çeyreğe Olcay’ın sayısıyla başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, Hatay’ın 5-0’lık serisine engel olamayınca fark da 6 sayıya çıktı(18-23). Alina Iagupova’nın turnikesiyle skora ortak olan Fenerbahçe Öznur Kablo, Elizabeth Williams ile farkı 1’e indirdi(22-23). Televizyon molasına 22-25 geride giren Fenerbahçe Öznur Kablo, Anna Cruz ile farkı eritmeye çalışsa da soyunma odasına 27-32 geride gitti.

Üçüncü çeyreğe Elizabeth Williams’ın sayılarıyla başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, Alina Iagupova’nın üçlüğüyle skoru 32-32’de eşitledi. Williams ile öne geçen Fenerbahçe Öznur Kablo skor avantajını eline almayı başardı (34-32). Bu bölümde etkili bir oyun sergileyerek rakibin direncini kırdı ve çeyreği 42-38 önde tamamladı.

Fenerbahçe Öznur Kablo, son 10 dakikalık bölüme Olcay’ın üç sayılık isabetiyle başladı. Esra Ural Topuz ile farkı 7 sayıya kadar çıkaran Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibe mola aldırdı. Moladan Zandalasini’nin basketleriyle dönen Sarı Lacivertli ekip, Kiah Stokes ile farkı maç boyunca ilk kez çift hanelere çıkardı(58-47). Hatay BŞB, 4-0’lık bir seri yakalasa da Fenerbahçe Öznur Kablo etkili hücum organizasyonları üreterek farkın kapanmasına izin vermedi (60-53). Son bölüme skor avantajı elinde giren Fenerbahçe Öznur Kablo, mücadeleden 62-59 galip ayrıldı ve ligde 3’te 3 yaptı.

Kaynak: Fenerbahce.org