Fenerbahçe Öznur Kablo 74 – BLMA 58

Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar EuroLeague’in 13. haftasında BLMA takımını konuk etti

Kadınlar EuroLeague’de normal sezonun bitimine 2 hafta liderliği garantileyen Fenerbahçe Öznur Kablo, 13. hafta maçında Fransa temsilcisi BLMA (Basket Lattes Montpellier Méditerranée Métropole Association) ile karşılaştı. Potanın Kraliçeleri, Metro Enerji Salonu’nda oynanan karşılaşmadan 74-58 galip ayrıldı. Sarı lacivertliler, böylece Kadınlar EuroLeague’de oynadığı 13 maçın 11’inden galibiyetle ayrılmış oldu. 

Fenerbahçe Öznur Kablo, Montpellier karşısında mücadeleye Olcay Çakır Turgut, Tuğçe Canıtez, Elizabeth Williams, Laura Nicolls ve Cecilia Zandalasini beşiyle başladı.

SARI LACİVERTLİLER 11. GALİBİYETİNİ ALDI

Maçın ilk hücumunu yapan sarı lacivertliler olurken maçtaki ilk sayılar da Williams’tan geldi: 4-0. Konuk takımsa ilk sayılarını Diandra Tchatchouang ile buldu: 4-2. Maçın ilk dört dakikalık bölümü geride kalırken Tuğçe Canıtez ile 3 sayı çizgisinin gerisinden oldukça zor bir pozisyonda isabeti bulan Cecilia Zandalasini’yle Fenerbahçe Öznur Kablo, 9-2’lik üstünlüğü yakaladı.

Samantha Whitcomb ve Diandra Tchatchouang ikilisiyle farkı 3 sayıya(9-6) indiren Fransız temsilcisi karşısında Fenerbahçe Öznur Kablo, Elizabeth Williams ve Zandalasini’nin şutlarıyla yeniden skoru 16-8’e getirdi.

BLMA, Ornella Bankole ve Marie-Michelle Milapie ile farkı eritmeye çalışsa da Fenerbahçe Öznur Kablo; bitime 2 dakika kala farkı 9 sayıya çıkardı: 20-11. Fenerbahçe Öznur Kablo’da 6 oyuncunun skora katkı verdiği ilk çeyreği sarı lacivertliler, 22-13 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte ilk basket konuk takımda Marie-Michelle’den geldi: 22-15. Çok geçmeden rakibine Cecilia Zandalasini-Elizabeth Williams ikilisiyle cevap veren Fenerbahçe Öznur Kablo, farkı çift hanelere çıkardı: 26-15.

Çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümü 28-19, Fenerbahçe Öznur Kablo’nun üstünlüğüyle geçilirken, Fenerbahçe Öznur Kablo bu bölümde rakibin savunma direncini de kırmayı başardı. Sert savunmasıyla da rakibe geçiş izni vermeyen Fenerbahçe Öznur Kablo, soyunma odasına 38-26 önde girdi.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde rakip potada Tuğçe Canıtez ve Zandalasini çiftiyle etkili olan Fenerbahçe Öznur Kablo karşısında BLMA, Samantha Whitcomb, Romane Bernies ve Ornella Bankole skor üreten taraf oldu: 49-35. Fransız temsilcisinin farkı eritme çabasına özellikle İtalya yıldız Cecilia Zandalasini’yle dur diyen sarı lacivertliler, Ayşe Cora’nın da skor yüküne ortak olmasıyla final periyotuna 60-47 önde girdi.

Harika bir final periyotu geçiren Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibi durdurmayı başardı ve mücadeleden 74-58 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org