Cucina Lube Civitanova 3 – Fenerbahçe HDI Sigorta 1

Fenerbahçe HDI Sigorta CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. maçında Cucina Lube Civitanova’ya konuk oldu

CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu altıncı ve son maçında, İtalya ekibi Cucina Lube Civitanova’ya konuk olan Fenerbahçe HDI Sigorta, mücadeleden 3-1 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe HDI Sigorta maça; Salvador Hidalgo, Ulaş Kıyak, Emre Batur, İzzet Ünvar, Ferhat Akdeniz, Thibault Rossard altısı ve libero Caner’le başladı.

Mücadeleye Stijin D’hulst ve Leal’le hızlı başlayan Cucine Lube Civitanova karşısında Fenerbahçemizin ilk sayıları Hidalgo ve Rossard’dan geldi: 6-4. Ev sahibi takım Massari’nin de skora yaptığı katkıyla farkı 4 sayıya çıkartırken; Fenerbahçe HDI Sigorta, İzzet’in blok aut sayılarıyla farkın açılmasına engel oldu: 7-5.

Bu bölümde rakibin üst üste yaptığı hataları iyi değerlendiren Fenerbahçe HDI Sigorta, farkı 2 sayıya kadar indirdi: 12-10. Yoandy Leal ve Kovar ikilisiyle 17-13’lük üstünlüğü yakalayan İtalya temsilcisi, Massari’nin de etkili servisleriyle farkı 7 sayıya çıkardı: 20-13.

Özellikle setin son bölümlerinde bir ralli yakalayan ev sahibi karşısında Fenerbahçe HDI Sigorta, İzzet’le skor üretmeye devam etti: 21-14. Son bölümde daha üretken olan ev sahibi, seti 25-17 kazandı ve 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe HDI Sigorta, ikinci sete 2-0’lık seriyle iyi başlayan taraf oldu. Cucine Lube Civitanova’nın setteki ilk sayısı Leal’le gelse de, sarı lacivertliler blok sayılarıyla skoru 1-4’e getirdi. Jiri Kovar ve Massari’yle sette kalmaya çalışan İtalya temsilcisi karşısında Fenerbahçe HDI Sigorta, Hidalgo ve Rossard’la etkili oldu: 11-12. Liderliğin sürekli el değiştirdiği set, büyük bir çekişmeye sahne oldu: 15-15. Sette son bölüme girilirken İzzet ve Hidalgo’nun sayılarıyla 20-23’lük üstünlüğü yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 21-25 kazanarak skoru 1-1’e getirdi.

SARI LACİVERTLİLER MAÇI 3-1 KAYBETTİ

Müsabakanın üçüncü setinde oldukça etkili bir oyun sergileyen İtalya temsilcisi, özellikle son bölümü daha iyi oynayan taraf oldu ve seti 25-18 kazandı. Karşılaşmanın dördüncü setinde de benzer bir oyun sergileyen ev sahibi takım seti 25-22, maçı da 3-1 kazanan taraf oldu.

Kaynak: Fenerbahce.org