Fenerbahçe Öznur Kablo 89 – Bellona Kayseri Basketbol 55

Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar Basketbol Ligi’nde Bellona Kayseri Basketbol’u konuk etti

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 10. hafta maçında Bellona Kayseri Basketbol’u konuk etti. Potanın Kraliçeleri, mücadeleyi 89-55 kazanarak ligdeki 10. galibiyetini aldı ve namağlup olarak liderliğini sürdürdü.

Fenerbahçe Öznur Kablo’nun en skoreri ürettiği 24 sayıyla Kiah Stokes olurken; onu 19 sayıyla Alina Iagupova takip etti. Tuğçe Canıtez 15, Cecilia Zandalasini 12, Elizabeth Williams 7, Olcay Çakır Turgut 6, Anna Cruz ve Sevgi Uzun 3 sayı üretti.

Karşılaşma öncesi Sarı lacivert formayı 13 yıl boyunca başarıyla terleten Fenerbahçe’nin efsane kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen için jübile töreni düzenlendi.

Victor Lapena yönetimindeki Fenerbahçe Öznur Kablo maça; Olcay Çakır Turgut, Alina Iagupova, Cecilia Zandalasini, Kiah Stokes ve Elizabeth Williams ile başladı.

Alina Iagupova ve Kiah Stokes’ın basketleriyle maça başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibini az sayıda tutamayınca ilk çeyreği 20-22 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte de Alina Iagupova’nın liderliğinde etkili bir oyun ortaya koyan sari-klacivertliler, soyunma odasına 41-30 önde giden taraf oldu.

Soyunma odasından da iyi bir oyunla dönen Fenerbahçe Öznur Kablo, üçüncü çeyreği de 58-43 önde bitirdi. Son çeyrekte farkı iyice açan Potanın Kraliçeleri, mücadeleden 89-55 galip ayrıldı.