Fenerbahçe Öznur Kablo 90 – BŞB. Adana Basketbol 83

Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar Basketbol Süper Ligi 15. hafta maçında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’u konuk etti. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı 90-83 kazanan Potanın Kraliçeleri, 13. galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.

CECILIA VE ALINA YILDIZLAŞTI

Cecilia Zandalasini ile Alina Iagupova kaydettikleri 22’şer sayıyla takımın skoreri oldular. Elizabeth Williams da 14 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Fenerbahçe Öznur Kablo; Olcay Çakır Turgut, Alina Iagupova, Tuğçe Canıtez, Laura Nicholls, Kiah Stokes beşiyle başladı.

İki takımın da ilk hücumlarından sonuç alamadığı karşılaşmanın ilk sayıları konuk ekipten geldi. Olcay’ın üçlüğüyle sessizliğini bozan Fenerbahçe Öznur Kablo, Iagupova, Kiah Stokes, Laura Nicholls ve Tuğçe Canıtez’le skor avantajını eline geçirdi: 14-9.

Bu bölümde pota altını rakibine kapatan Potanın Kraliçeleri Adana temsilcisini dış atışlara zorladı ve Adams’ın üçlükleriyle skor 14-14’te eşitlendi. İlk periyot 20-18 Fenerbahçe Öznur Kablo üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyoda yüksek tempoyla başlayan Potanın Kraliçeleri, Zandalasini’nin üçlüğünün ardından Williams ve Stokes ile skoru 27-18 yaptı. Bu 7-0’lık seriye Adana temsilcisi 6-0’lık seriyle yanıt verince koç Victor Lapena’dan mola geldi: 27-24.

Moladan iyi dönen Fenerbahçe Öznur Kablo, Zandalasini ve Tuğçe’nin basketleriyle skoru 36-28 yapınca bu kez konuk ekipten mola geldi. Çekişmeli devam eden karşılaşmada soyunma odasına 43-39 Fenerbahçe Öznur Kablo üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü periyoda Zandalasini’nin üçlüğüyle başlayan Potanın Kraliçeleri, Olcay’ın da sayı katkısıyla 9 sayıya yükselttiği farkı koruyamadı ve konuk ekipten Prince ve Dikaioulaku’nun basketleriyle fark 1 sayıya kadar inince koç Lapena’dan mola geldi: 50-49.

Bu bölümün ardından karşılıklı basketlerle skor avantajının sürekli el değiştirdiği oldukça çekişmeli geçen karşılaşmada üçüncü periyot 61-58 tamamlandı.

Dördüncü periyoda Williams ve Ayşe Cora’nın kaydettiği 4-0’lık seriyle başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo rakibine erken mola aldırdı: 65-58.

Moladan Iagupova’nın üçlüğüyle dönen Fenerbahçe Öznur Kablo, Williams’ın ardından Ayşe’nin üçlüğüyle de farkı 13 sayıya kadar yükseltti: 73-60.

İlerleyen bölümde fark 4 sayıya kadar inse de Zandalasini’nin üçlüğüyle fark tekrar açılmaya başladı ve skor 80-69’a gelince Adana ekibinden bir mola daha geldi. Bu mola sonrası Fenerbahçe Öznur Kablo skor avantajını korudu ve karşılaşmayı 90-83 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org