Fenerbahçe Öznur Kablo liderliğini sürdürdü

Fenerbahçe Öznur Kablo, G.K. Çukurova Basketbol’u 83-59 mağlup ederek 6’da 6 yaptı.

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 6. haftasında Gelecek Koleji Çukurova Basketbol’a konuk oldu. Baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı 24 sayı farkla 83-59 galip tamamlayan Potanın Kraliçeleri, ligdeki kayıpsız gidişatını sürdürdü ve zirvedeki yerini korudu.

Fenerbahçe Öznur Kablo’da Alina Iagupova ile Elizabeth Williams 14’er sayı üretirken; Olcay Çakır Turgut 10, Cecilia Zandalasini ile Ayşe Cora 9’ar, Sevgi Uzun ile Kiah Stokes 7’şer, Tuğçe Canıtez ile Esra Ural Topuz da 4’er sayıyla galibiyette önemli rol oynadı. Öte yandan Fenerbahçe Öznur Kablo’nun yeni transferi Laura Nicholls, Fenerbahçe formasıyla ilk resmi maçına çıktı. İspanyol oyuncu ise 5 sayı kaydetti.

Servet Tazegül Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Fenerbahçe Öznur Kablo; Olcay Çakır Turgut, Alina Iagupova, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Elizabeth Williams beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, Zandalasini, Elizabeth Williams, Iagupova ile rakibine karşı 2-8’lik üstünlük kurdu. Rakibin 2 dış atışıyla 8-8’de eşitlenen karşılaşmada pota altını iyi kullanan Potanın Kraliçeleri, skor avantajını periyodun sonuna kadar sürdürdü: 21-28.

İkinci periyodun açılışını Sevgi Uzun’la yapan Potanın Kraliçeleri, periyodun ilk bölümünde basit savunma hataları yapınca fark 4 sayıya kadar indi. Ardından savunmada vites yükselten Victor Lapena’nın öğrencileri ev sahibi ekibin serisini Elizabeth Williams ile sonlandırdı. Fenerbahçe Öznur Kablo Başantrenörü Lapena’nın molasının ardından Stokes ve Zandalasini ile farkı çift hanelere taşıyan Potanın Kraliçeleri, soyunma odasına 32-45 önde gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısına çok iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe Öznur Kablo, üçüncü periyodun ilk 4 dakikasında rakibine sayı şansı tanımazken skor farkını da 20 sayıya yükseltti: 35-55. Üçüncü periyodun kalan bölümünde Elizabeth, Sevgi Uzun, Laura Nicholls, Ayşe Cora ve Stokes’la final periyoduna 43-65 önde girdi.

Agresif savunmasını dördüncü periyoda da taşıyan Fenerbahçe Öznur Kablo, etkileyici hücum performansıyla da farkı korudu ve karşılaşmayı 24 sayı farkla 83-59 galip tamamladı.

Kaynak: Fenerbahce.org