Fenerbahçe yenildi, Christoph Daum paylaşım yaptı

Fenerbahçe’nin Ziraat Türkiye Kupası’nda Başakşehir’e elenmesi Erol Bulut’un oyuncu seçimleri ve oynanan futbolun yeniden tartışılmasına sebep oldu. 

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final karşılaşmasında Başakşehir’e elendi, ortalık karıştı. Galatasaray mağlubiyetinin ardından kupada da Başakşehir’e kaybedilmesi ve özellikle ilk yarıdaki oyunun vasatı aşamaması taraftarın sinirlerini adeta yerinden oynattı.

Sosyal medyada Erol Bulut’a çok sert eleştiriler yapılırken, bazıları ise görevden alınmasını talep ettiler.

DAUM’DAN PAYLAŞIM

Fenerbahçe’de işler kötü gittiğinde en çok konuşulan isimlerden biri de Christoph Daum’dur. Alman teknik adam 2003/04 ve 2004/05 yıllarında Fenerbahçe’yi şampiyon yapmıştı; fakat 2005/2006 sezonunda ise 81 puanla ikinci olmuştu.

Daum’un takımları sürekli olarak mücadele etmesi, birçok maçı geriden gelerek çevirmesiyle ünlüydü. Daum’un yardımcısı kondisyoner Roland Koch da takımın fiziksel açıdan gösterdiği harika performansta başroldeki isimlerden biriydi.

Her dönem bazı taraftarların “Yeniden gel başımıza geç” dediği Daum da Instagram hesabından Fenerbahçe’nin mağlubiyetinin ardından “İkinci vatanım Türkiye” paylaşımı yaptı. Daum eşiyle Sultan Ahmet Camii önündeki eski bir fotoğrafını yayımladı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Christoph Daum (@christoph_daum_official)’in paylaştığı bir gönderi

4 SENESİ FENERBAHÇE’DE GEÇTİ

Daum 90’lı yıllarda Beşiktaş’ı çalıştırdığı dönemde de çoğu zaman “İkinci vatanım Türkiye” sözünü söylüyordu. Alman teknik adam son olarak 2009/2010 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştırmış; Türkiye Kupası’nı finalde, lig şampiyonluğunu da son maçta kaybetmişti.

Bundan dolayı dönemin başkanı Aziz Yıldırım bir kez daha Daum’la yolları ayırmıştı. Aziz yıldırım, sportif direktör Aykut Kocaman’ı teknik direktör yapmıştı. O dönem Daum’un Aykut Kocaman’la anlaşamadığına yönelik iddialar gündeme gelmişti.

Kaynak: Fanatik