Fenerbahçe yönetiminden Vedat Muriqi kararı

UEFA ile devam eden Finansal Fair Play anlaşması Fenerbahçe’de gelecek sezon için büyük kriz yaratabilir

UEFA ile devam eden Finansal Fair Play anlaşması Fenerbahçe’yi sezon sonunda fazlasıyla zorlayacak gibi görünüyor. 

Sattığı oyuncu bedeli kadar transfer yapabilen Fenerbahçe, elinden oyuncu çıkarmadan sadece bonservisi elinde olan ya da bedelsiz kiralama ile oyuncu alabilecek. 

TEK ÇARE VEDAT MURIQI

Şartlar böyleyken Fenerbahçe’de kulübe yüksek transfer bütçesi oluşturabilecek tek oyuncu Vedat Muriqi olarak görünüyor. Yönetim Vedat’ı satarak kaynak oluşturmak istiyor.

EĞER BÖYLE DEVAM EDERSE…

Vedat’ın performansına bu şekilde devam etmesi durumunda 25 milyon euro’ya alıcı bulunabileceği hesap ediliyor. Vedat’ın dışında Zajc’tan 3 milyon euro civarında gelir elde edilebilir. 

YÖNETİM DİKKATLİ OLMAK ZORUNDA

Fenerbahçe yönetiminin en büyük endişesi Vedat Muriqi’nin satışı durumunda oluşacak taraftar tepkisi. Bu yüzden yönetim satışta ve transferde çok dikkatli davranmak zorunda. 

Fenerbahçe’nin bu sezon başarılı yıldızlarından Vedat Muriqi, transfer gündeminde yer almaya devam ediyor. Son olarak İngiltere’de Birminghamlive’de de Vedat Muriqi ile alakalı yazı kaleme alındı. 

PREMIER LİG’DE GÜNDEMDE

Kosovalı forvetin; Tottenham, Aston Villa ve Leicester City’nin gündeminde olduğu ve Ada’da herkes tarafından çok merak edildiği aktarıldı.

Vedat Muriqi’nin bu sezon hem Fenerbahçe hem de Kosova Milli Takımı ile performansı tanıtılırken, daha sonra İngiliz taraftarların duyduğu ilgi öne çıkarıldı. İngiliz futbolseverlerin son dönemde sık sık Vedat Muriqi’nin ismini duyduğu ve Premier Lig’de yavaş yavaş isim yaptığı vurgulandı.

Kaynak: Milliyet