Fenerbahçe’de Berke Özer sezon sonu Belçika’ya bedava dönebilir!

Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek Berke Özer’in geçtiğimiz yıl 6 milyon euro bonservis bedeliyle Genk’e satılmadı; fakat bu sezon sonunda bonservissiz şekilde Anderlecht’e transfer olarak Belçika’ya gitme durumu konuşuluyor.

Fenerbahçe’de sezon sonu sözleşmesi bitecek isimlerden Berke Özer’in durumu merak ediliyor. Berke için 2019-2021 yılları arasında Westerlo forması giydiği Belçika’da da harekete geçilmiş durumda.

Voetbal Nieuws, Anderlecht’in bunu bir fırsat transferi olarak gündeminde tuttuğu belirtiliyor; çünkü Anderlecht’in başarılı kalecisi Hendrik Van Crombrugge, son dönemde olduğu gibi yine önemli ekiplerin gündeminde yer alıyor. Onun ayrılık ihtimaline karşılık Berke Özer’in gündemde olduğu aktarılmakta.

Berke’nin Westerlo formasıyla harika bir performans sergilediğini ve o dönemde 1B Pro Lig’in en iyi kalecisi olduğu ifade ediliyor.

FENERBAHÇE 6 MİLYON EURO’LUK TEKLİFİ REDDETTİ

Berke’nin Westerlo’da sergilediği performansın birçok Hollanda ekibi ve özellikle Genk tarafından takdir edildiği belirtilmekte. Genk’in geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’ye Berke için 6 milyon euro’luk bir transfer teklifi sunduğu; fakat bunun reddedildiği de aktarıldı.

YEŞİL IŞIK YAKMIŞTI

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayı sonunda Het Laatste Nieuws’e konuşan Berke Özer; “Avrupa’da oynamak istiyorum ve artık kiralık olarak değil. Avrupa anlayışını, kültürünü deneyimledim ve bunu bir adım daha ileri götürmek istiyorum” demişti.

Anderlecht’in muazzam özelliklere sahip olduğu belirtilen Berke Özer’i kadrosuna katmak isteyeceği konuşuluyor. Bu sefer Anderlecht’e 6 milyon euro düzeyinde bir bonservise de mal olmayacak. Genç kaleciye İngiltere, İspanya, Hollanda ve Türkiye’den de Galatasaray’ın ilgi gösterdiği aktarılıyor.

Kaynak: Fanatik