Luiz Gustavo’dan Fenerbahçe’ye kötü haber!

Slavia Prag maçında teknik heyetin forma vermek istediği Luiz Gustavo’nun ağrıları dinmedi. Takımını yine yalnız bırakacak sambacı, yönetimin sabrını taşırdı.

Fenerbahçe’de dikkatler ‘sezonun maçı’ olarak görülen Konferans Ligi play-off turundaki Slavia Prag sınavına çevrildi; ancak kadro darlığı teknik heyeti zorluyor.

Özellikle orta sahada rotasyon hayli dar. Bu durumdayken İsmail Kartal, Luiz Gustavo’dan müjde bekliyordu ki gerçekleşmedi.

Gustavo ‘nun ağrıları dinmedi, kadroda olmayacağı da kesinleşti. Bu durum, teknik heyetin olduğu kadar yönetimin de tepkisini çekti.

Kulüp, 2023’e kadar kontratı bulunan Luiz Gustavo ile sezon sonu vedalaşmak istiyor. Oyuncunun menajeriyle ve istekli kulüplerle görüşmeler başladı; fakat Brezilyalının dolgun maaşını bırakıp takımdan ayrılmaya sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Yönetimin, ‘adeus’ (güle güle) demek istediği bir başka futbolcuyla daha sıkıntı yaşaması olası.

GENEL İZLEYİCİ

3.5 milyon euro’yu bulan maaşıyla takımın en çok kazanan isimlerinden olan Luiz Gustavo, son 14 haftada altı maçı sakatlığı nedeniyle kaçırdı.

Gustavo, bu periyotta ikisi ilk 11 olmak üzere sadece üç maçta forma giyebildi, diğer beş mücadelede ise kadroda olmasına rağmen süre almadı.

Kaynak: Sözcü