Fenerbahçe’de Diego Rossi eski takımına dönmek istiyor

Fenerbahçe’de sezon başına takıma dahil edilen Diego Rossi, eski takımına dönmek istiyor.

Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Konferans Ligi’nde başarılı bir sezon geçirmek isteyen Fenerbahçe’de flaş bir ayrılık gündemde.

Sarı lacivertlilerde sezon başına takıma dahil edilen Diego Rossi’nin eski takımına geri dönmek istiyor.

Fenerbahçe’nin sezon başında yaptığı en flaş transfer hamlelerinden birisi hiç kuşkusuz Diego Rossi oldu. Sarı lacivertlilerin piyasa değeri 18 milyon euro olan Rossi’yi, Los Angeles’tan kiralaması büyük ses getirdi.

DIEGO ROSSI, GEMİLERİ YAKTI!

Pereira’nın oyun planının en önemli parçalarından biri haline gelen Rossi takımın en çok skor katkısı yapan futbolcusu oldu; ancak Portekizli hocanın görevden alınması sonrası işler değişti.

Rossi, önce Zeki Murat Göle ardından da İsmail Kartal’ın gelişiyle 11’deki yerini kaybetti. Diego Rossi dün bir darbe daha yedi. Genç yıldızın ismi, UEFA Konferans Ligi kadrosundan da çıkarıldı. Son zamanlarda sıkıntıda olan Rossi’nin bu şok gelişme sonrası gemileri yaktı. Bu gelişmelerden sonra genç yıldız Rossi, ayrılık kararı aldı.

Uruguaylı kanat oyuncusu Diego Rossi, menajeriyle görüşerek Los Angeles’a geri dönmek için düğmeye bastı. Rossi’nin menajerinin hem Fenerbahçe hem de ABD kulübüyle görüşmeler yapacak. Bu temasların ardından yıldız futbolcunun kiralık sözleşmesinin feshedilebileceği öğrenildi.

Bu sezon sarı lacivertli formayla 24 resmi maça çıkan Diego Rossi 2 gol ve 5 asistle tam 7 gole direkt katkıda bulunmayı başardı.

Kaynak: Takvim