Fenerbahçe’de Mert Hakan Yandaş kararı!

Sportif direktör ve teknik sorumlu Emre Belözoğlu, İtalyan ekibinin transfer listesine giren Mert Hakan Yandaş ile ilgili kararını verdi.

Fenerbahçe, Erol Bulut’la yollarını ayırdıktan sonra teknik direktörlüğe Emre Belözoğlu’nu getirmişti. Belözoğlu ile çıkış yakalayan Fenerbahçe’de dolayısıyla gelecek sezonun planlamaları da yapılıyor.

Şampiyonluk yolunda oyuncuların konsantrasyonu dağılmasın diye tüm görüşmeler sezon sonuna bırakıldı; fakat sarı lacivertlilere bazı futbolcular için resmi teklif gelmeye başladı. Bunlardan biri de Mert Hakan Yandaş.

Mert Hakan Yandaş, sezon başında Sivasspor’dan bonservis bedeli ödenmeden transfer oldu; fakat Mert Hakan Yandaş özellikle ligin ilk yarısında beklenen performansı bir türlü sergileyememişti.

Milli futbolcu, Erol Bulut döneminde istikrarlı bir şekilde forma şansı bulamamıştı; ancak Emre Belözoğlu ile adeta küllerinden doğdu. Emre Belözoğlu, Mert Hakan Yandaş’ı ilk 11’in değişilmez isimlerinden yaptı.

EMRE BELÖZOĞLU KARARINI VERDİ

İtalyan ekibi Fiorentina’nın takibe aldığı Mert Hakan Yandaş için Emre Belözoğlu’nun tavrı net. Fenerbahçe’nin genç hocası, 2024’e kadar sözleşmesi bulunan 26 yaşındaki orta sahanın takımda tutulmasını istedi.

Mert Hakan Yandaş; takımdaşlığı, arkadaşlarıyla iletişimi ve zor dönemlerdeki tavrıyla başkan Ali Koç’un da gözdeleri arasında yer aldı; ancak Mert Hakan Yandaş astronomik bir ücret olmadıkça Fenerbahçe’de kalacak.

Kaynak: Fotomaç