Vedat Muriqi: Önemli olan gol atmam değil, sezon sonu şampiyon olmak

Yukatel Denizlispor karşısında Fenerbahçe’nin ikinci golünü kaydeden Kosovalı yıldız forvet Vedat Muriqi, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

“ÖNEMLİ OLAN GALİBİYET”

Rakibin sahaya motive bir şekilde çıktığını belirten Vedat, maçla ilgili, “Güzel bir galibiyet aldık. Herkesin emeğine sağlık. Ben forvetim, golle tartılan bir mevkiide oynuyorum. Futbolun gerçeği bu. Ben gol atmazsam da kendimi çok fazla üzmemeye çalışıyorum çünkü gol atmazsam ve takım kazanırsa benim için yine olumlu. Sonuçta biz bir takımız, takımın galibiyeti için oynuyoruz. Önemli olan galibiyet.” değerlendirmesini yaptı.

“İNŞALLAH ŞAMPİYONLUĞU ELDE EDERİZ”

Çok yetenekli futbolcularla oynadığını belirten Vedat, “Bazen arkadaşlarım günlerinde olmuyor. Herkes asist yapmak, gol atmak ister. O yüzden böyle bir düşünceye kapılmıyorum. Zaten görüldüğü gibi fırsat olunca zaten atıyorlar. Kim olursa olsun topla buluşturmaya çalışıyor. Önemli olan gol atmak değil. İnşallah sezon sonuna kadar galibiyet serisi yakalayıp hak ettiğimiz şampiyonluğu elde ederiz.” ifadelerine değindi.

Kaynak: Fenerbahce.org