Fenerbahçe’de operasyon başladı! 7 isim takımdan ayrılıyor

Yapılan takviyeler sonrası birçok isimle yollarını ayırmaya hazırlanan sarı lacivertlilerde o isimler belli olmaya başladı.

Yeni sezon öncesi yaptığı 12 transferle dikkat çeken Fenerbahçe’de sıcak gelişmeler yaşanmaya devam edecek gibi.

Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden Fenerbahçe, hesaplarını yeni sezonda mutlak şampiyonluk üzerine yapıyor.

SEZON ÖNCESİ BÜYÜK MORAL 

Birçok ismi kadrosuna katan sarı lacivertliler, finalde Sivasspor ile karşılaştığı The Land Of Legends turnuvasında da kupaya uzanarak sezon öncesi büyük bir moral depolarken, kadroya yapılan takviyeleri de yakından görme fırsatı bulundu.

OPERASYON BAŞLADI 

Takvim’in haberine göre; 4 Ağustos’ta başlayan transfer sezonunun tartışmasız şampiyonu olan Fenerbahçe’de şimdi de kadroyu azaltma operasyonu başladı.

Fenerbahçeli kurmaylar, kadroda daralmaya giderek ciddi tasarruf sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda harcama limiti konusunda da bir nebze rahatlama bekleniyor.

İlk olarak Mevlüt Erdinç ile Tolgay Arslan’ın sözleşmeleri feshedildi. Ancak sarı lacivertli kulüpte vedalar bu iki isimle sınırlı kalmayacak. İşte sarı lacivertlilerde ayrılması beklenen isimler ve detaylar.

VEDAT MURIQI İMZAYA KALDI 

Vedat Muriqi’nin Lazio’ya transferi an meselesi. Fenerbahçe bu transferden 20 milyon Euro gibi bir rakam bekliyor. Lazio ile menajeri aracılığıyla anlaşma sağlayan Vedat Muriqi, iki kulübün fiyatta anlaşmasını bekliyor.

RODRIGUES YUNANİSTAN YOLCUSU 

Rodrigues’in de Olympiacos’a transferi için görüşmeler sürüyor.

Forma şansları az olan bazı isimler için ise bir takım yerli ve yabancı kulüple temasların olduğu belirtiliyor.

İşte o isimler: Miha Zajc, Zanka, Murat Sağlam, Allahyar, Nabil Dirar

Kaynak: Fotomaç