Fenerbahçe’den “İhlal” mesajı! “Çizimlerle ihlaller ve incelemeler”

Fenerbahçe son günlerde tartışma konusu olan penaltı pozisyonları hakkında bir paylaşım yaptı.

Sarı-lacivertliler, resmi Twitter hesabından son günlerde çok tartışılan penaltı pozisyonları hakkında paylaşımda bulundu.

“İHLAL VAR!”

Fenerbahçe, Göztepe maçında tekrar edilen penaltı pozisyonunu çizimle göstererek “İhlal VAR!”, 12. haftada oynanan Yeni Malatyaspor – Fenerbahçe maçında Emre Belözoğlu’nun kaçırdığı ve tekrar edilmeyen penaltı pozisyonuna ise “İhlal bulunamadı.”, ifadelerini kullanarak resmi Twitter hesabından paylaştı. Sarı-lacivertliler paylaştıkları bu çizimlere ise “Çizimlerle ihlaller ve incelemeler (!)” yazarak uygulanan çifte standartlara tepkisini gösterdi.

Son dönemlerde yayıncı kuruluş beIN Sports, maçtan görüntülere ve fotoğraflara telif uyguladığı için Süper Lig ekipleri değişik yöntemlerle maç içinde yaşanan olayları kendi yöntemleri ile gündeme getiriyor.

FENERBAHÇE “VAR” SİSTEMİNE GÖNDERME YAPTI

Fenerbahçe, son günlerde konuşulan 2 pozisyonu ise çizimle gösterdi. Çizimde “yayıncı kuruluş” ifadesini kullanan sarı-lacivertliler VAR sistemine bir göndermede bulunarak “İhlal VAR” ifadesinde “var”sözcüğünü büyük harfle yazarak paylaştı.

FENERBAHÇE’NİN O PAYLAŞIMI

Göztepe – Fenerbahçe
Yeni Malatyaspor – Fenerbahçe