Fenerbahçe’den VAR hamlesi! “Var kayıtlarının açıklanmasını bekliyor, talep ediyoruz!”

Fenerbahçe, Beşiktaş’ın derbinin VAR kayıtları açıklansın isteğine yanıt verdi

Süper Lig’de 16. haftada oynanan ve Fenerbahçe’nin 3-1 galip geldiği derbinin ardından Beşiktaş Kulübü, TFF’den maçın VAR kayıtlarının açıklanmasını istemişti

Beşiktaş’ın bu çağrısına ise Fenerbahçe’den yanıt gecikmedi. Fenerbahçe, resmi sitesinden yaptığı açıklama ile “Sadece son hafta maçlarının VAR kayıtlarının değil, 2019-2020 Cemil Usta Sezonunun 1. haftasından itibaren geride kalan tüm haftalardaki tüm maçların VAR kayıtlarının şeffafça açıklanmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullanarak TFF’den VAR kayıtlarının açıklanmasını talep etti.

YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

Süper Ligin 16.haftasında, stadımızda Beşiktaş ile oynadığımız, takımımızın ortaya koyduğu hırs, istek ve performansla tam anlamıyla kazanmaya konsantre şekilde çıktığı ve 3-1 galip geldiğimiz maçın ardından oluşan gündeme dair açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. 

Değerli rakibimiz Beşiktaş Kulübü’nün derbinin ardından gerek yöneticileri, gerek Saygıdeğer Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarıyla kamuoyuna ilettiği adalet ve şeffaflık taleplerini sonuna kadar desteklediğimizi belirtiriz. 

Kulübümüz, zaten bilindiği üzere sezon başından itibaren her adımda ve fırsatta “Her Takım ve Kişiye Eşit Mesafede,  Mutlak Adaletin Egemen Olduğu İmtiyazsız, Şeffaf Bir Futbol Ortamı” çağrısı yapmaktadır. 

Bu noktada, değerli rakibimiz Beşiktaş Kulübü’nün bugün Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı derbi maçının VAR kayıtlarının açıklanması talebi üzerine biz de bir çağrıda bulunuyor ve sadece son hafta maçlarının VAR kayıtlarının değil, 2019-2020 Cemil Usta Sezonunun 1. haftasından itibaren geride kalan tüm haftalardaki tüm maçların VAR kayıtlarının şeffafça açıklanmasını talep ediyoruz.  

Saygılarımızla…”

Bu açıklamadan sonra, resmi Twitter hesabından paylaşılan açıklamaya ek olarak özellikle sıraladığı maçların da VAR kayıtlarının açıklanmasını istedi. İşte Fenerbahçe’nin VAR kayıtlarının açıklanmasını istediği maçlar.

BU MAÇLARIN DA VAR KAYITLARI AÇIKLANSIN

Fenerbahçe, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamanın ardından VAR kayıtlarının açıklanmasını istediği maçları sıraladı. İşte o maçlar.

FENERBAHÇE 1 – TRABZONSPOR 1

“ÖZELLİKLE; Lehimize penaltı beklentisi olan ve diğer maçlarda benzer pozisyonlara penaltı çalınan el ile oynama aksiyonunun yer aldığı Trabzonspor maçı”

ALANYASPOR 3 – FENERBAHÇE 1

“Kalemizde 2 golle sonuçlanan, 2 kural hatası tartışmalarının olduğu Aytemiz Alanyaspor maçı”

FENERBAHÇE 0 – ANTALYASPOR 1

“Lehimize verilmeyen bir penaltı pozisyonunun olduğu Antalyaspor maçı”

KAYSERİSPOR 1 – FENERBAHÇE 0

“Lehimize verilmeyen 3 penaltı pozisyonunun ve rakibimizin golü öncesi oyuncumuz Vedat Muriqi’ye faul tartışmasının olduğu İstikbal Mobilya Kayserispor maçı”

MALATYASPOR 0 – FENERBAHÇE 0

“Kullandığımız penaltıda rakip kalecinin çizgi ihlali yaptığı ancak penaltı tekrar kararı verilmeyen BTC Türk Yeni Malatyaspor maçı”

GÖZTEPE 2 – FENERBAHÇE 2

“Bir hafta sonrasında rakibimizin kullandığı, kalecimizin kurtardığı ve ardından gol bulduğumuz penaltının tekrar edilip golümüzün iptal edildiği ve attığımız nizami golün tam 4 dakika 17 saniye boyunca VAR incelemesine tabi tutulduğu Göztepe maçının “VAR KAYITLARININ AÇIKLANMASINI BEKLİYOR, TALEP EDİYORUZ!”