Fenerbahçe’nin gözü iki yıldız isimde

Fenerbahçe, haftalar önce her konuda anlaşmaya vardığı Marcel Tisserand’ı dün İstanbul’a getirdi. Fenerbahçe’de transfer sırası hücum hattına geldi.

Beklenen oldu, sarı lacivertliler Vedat Muriqi’nin resmen satılmasının hemen ardından transferleri açıklamaya başladı.

Fenerbahçe, dün önce, uzun süre önce her konuda anlaşmaya vardığı Marcel Tisserand ile görüşmelere başlandığını KAP’a bildirdi. Ardından Tisserand, İstanbul’a geldi.

Başarılı savunmacı bugün Acıbadem Hastanesi’nde detaylı bir sağlık kontrolünden geçirilecek.

STOPER TAKVİYESİ TAMAM

Fanatik Gazetesi’nden Yusuf Dursun’un haberine göre; muayenede bir soruna rastlanmazsa, Marcel Tisserand ile 3 yıllık sözleşme imzalanması bekleniyor.

Sarı lacivertlilerin bu transfer için Alman ekibi Wolfsburg’a da 2.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği öğrenildi.

Daha önce de Las Palmas’tan Mauricio Lemos’u kadrosuna katan Fenerbahçe, bu iki futbolcuyla birlikte stoper transferini tamamlamış oldu.

LİSTEDE MANDZUKIC VE EDIN VISCA VAR

Transferin en hızlı takımı olan sarı lacivertlilerin durmaya hiç niyeti yok. Emre Belözoğlu, Tisserand’ın gelmesinin ardından hemen Mario Mandzukic ve Edin Visca için kolları sıvadı.

Bonservisi elinde olan Mandzukic’in menaceri Ivan Cvjetkovic ile bu hafta bir görüşme gerçekleştirilmesi bekleniyor. Ancak Hırvat yıldızın transferinin hemen bitmesi zor görünüyor.

Diğer yandan Visca için de yoğun bir trafik yaşanacak. Başakşehir, takımın en önemli isimlerinden olan Boşnak yıldızın satışı konusunda çok istekli değil. Ancak hem Visca’nın Fenerbahçe’ye gelme arzusu hem de sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olması, bu transferin gerçekleşme ihtimalini artırıyor.

YÖNETİM SABIRLI

Aynı Mandzukic gibi 30 yaşındaki oyuncuya da kısa sürede imza attırılması zor görünüyor.

Fenerbahçe de hücum hattına yapılacak takviyeler konusunda aceleci davranmak istemiyor.

Lemos ve Tisserand ile en önemli eksiğini gideren sarı lacivertliler, Mandzukic ve Visca konusunda sabırlı davranacak.

Kaynak: Fanatik