Fenerbahçe’ye Uruguaylı orta saha!

Süper Lig’de bu sezon beklentilerin aşağısında kalan Fenerbahçe’de yeni sezonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Sarı lacivertliler, River Plate’in Uruguaylı orta sahası Nicolas de la Cruz için harekete geçti.

Sezona Vitor Pereira yönetiminde başlayan Fenerbahçe, Portekizli hocayla istediğini bulamamış ve yollar ayrılmıştı. Fenerbahçe, sezonun geri kalanına İsmail Kartal ile devam ediyor. Sarı lacivertliler bir yandan da yeni sezon için teknik direktörlerle görüşmelerini sürdürüyor.

Sarı lacivertli yönetim; Bielsa, Löw, Jorge Jesus gibi tecrübeli isimlerle temasta. Dolayısıyla Fenerbahçe, gelecek sezon için kesin olarak şampiyonluğu hedefliyor.

Fenerbahçe, bu bağlamda adımlarını sağlam atmak istiyor. Sarı lacivertli yönetim, orta saha transferi için sürpriz bir isimle temasa geçti. Sarı lacivertliler, River Plate’in Uruguaylı orta sahası Nicolas de la Cruz için harekete geçti.

FENERBAHÇE’YE SICAK BAKIYOR

24 yaşındaki futbolcunun kariyerine Avrupa’da devam etmek istediği ve Fenerbahçe’ye sıcak baktığı ifade edildi. Fenerbahçe’de top koşturan Diego Rossi’nin Uruguay Milli Takımı’ndan arkadaşı olan Nicolas de la Cruz, milli takım formasını 12 kez giydi.

Güncel piyasa değeri 16 milyon euro olan 24 yaşındaki orta sahanın kulübü River Plate ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2022’de sona eriyor.

Dolayısıyla sarı lacivertliler, Avrupa devlerinin peşinde olan Miguel Crespo’nun ayrılma ihtimaline karşı Nicolas de la Cruz ile o bölgeyi doldurmak istiyor.

NICOLAS DE LA CRUZ KİMDİR?

1 Haziran 1997’de Uruguay’ın başkenti Montevideo’da dünyaya gelen karşı Nicolas de la Cruz, futbola Liverpool FC Montevideo’nun altyapısında başladı. Burada profesyonel olan solak orta saha, 2017 yazında Arjantin’in River Plate takımına transfer oldu.

Kaynak: A Spor