Galatasaray 80 – Fenerbahçe Öznur Kablo 77

Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında Galatasaray’a konuk oldu

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında karşılaştığı Galatasaray’a 80-77 mağlup oldu.

Fenerbahçe Öznur Kablo; 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi haftası etkinlikleri kapsamında “105 YIL ÖNCE BİZİM İÇİN DURAN KALPLERİ RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ.”  pankartıyla parkeye çıktı.

Victor Lapena yönetimindeki sarı lacivertliler maça; Olcay Çakır Turgut, Alina Iagupova, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez ve Elizabeth Williams beşiyle maça başladı. 

Ahmet Cömert Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı mücadeleyi; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Sipahioğlu, Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay ile Fenerbahçe Futbol A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Aram Markaroğlu ve Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı takip etti.   

İLK ÇEYREK BERABERLİKLE TAMAMLANDI

Maça 4-0’lık seriyle başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, Bria Hartley’nin sayılarına engel olamayınca 5-4 geriye düştü. Alina’yla skoru 7-7’de eşitleyen Fenerbahçe Öznur Kablo, oldukça çekişmeli geçen ilk çeyreği 18-18 eşitlikle tamamladı.

GALATASARAY, İLK YARIYI ÖNDE TAMAMLADI

Zandalasini’nin ve Alina’nın üç sayılık isabetiyle 25-22 öne geçen Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibine mola aldırdı. Moladan sayılarla dönen taraf Galatasaray olurken; sarı lacivertliler Iagupova ile rakibe cevap verdi. Bitime son 1 dakika kala 6 sayı geriye düşen Fenerbahçe Öznur Kablo, ikinci çeyreği 42-39 geride bitirdi.

FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO 3 SAYI FARKLA YENİLDİ

Soyunma odasından Alina Iagupova’nın art arda bulduğu iki üçlükle dönen Fenerbahçe Öznur Kablo, skoru 49-49’da eşitlese de Victoria Ayo Macaulay’ın sayılarına engel olamayınca 61-54 geriye düştü. Son bölümde de istediği oyunu ortaya koyamayan Fenerbahçe Öznur Kablo, çeyreği 64-58 geride tamamladı.

Son çeyreğe Kiah Stokes’un basketiyle başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, Elizabeth Williams ile 70-67 öne geçti. Bu bölümde Galatasaray da Meltem Yıldızhan ve Bria Hartley ile sayılar bularak skor avantajını elde etti (76-72). Son 1 dakikaya 3 sayı geride giren Fenerbahçe Öznur Kablo, 17 saniye kala farkı 1’e indirse de mücadeleden 80-77 mağlup ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org