İşte Ali Koç, Nihat Özdemir ve Zekeriya Alp arasındaki toplantının perde arkası

Nihat Özdemir, Zekeriya Alp ve Ali Koç arasında yapılan görüşmenin detayları ortaya çıktı

TFF Başkanı Nihat Özdemir, MHK Başkanı Zekeriya Alp, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy’un, Nihat Özdemir’in ofisinde yaptığı görüşme kamuoyunda gizli içerikli bir görüşme gibi lanse edilse de gündemde tamamen Fenerbahçe ile ilgili güncel konular yer aldı.

Aynı zamanda bu görüşmenin Nihat Özdemir’in ofisinde olması da tartışma yaratırken tüm bu konularla ilgili TFF dün konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

TFF’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Açıklamada bu görüşmenin oldukça sıradan olduğu ifade edildi. Son zamanlarda Fenerbahçe’nin yaşanan özellikle 4 olaydan dolayı duyduğu büyük rahatsızlıkları konuşma amacıyla bu görüşme gerçekleştirildi.

Görüşmenin Nihat Özdemir’in ofisinde olması ise tamamen buluşma günün şartlarında dolayı oldu. Buluşmaya katılan herkese daha uygun bir konumda olması sebebiyle tercih edildi.

Görüşmede ise Ali Koç’un iddia ettiği Alanyaspor maçında yapılan kural hatası itirazı sonrası IFAB’ın bir rapor gönderdiği ve bu raporun hasır altı edildiği konusu. Ayrıca Fenerbahçe’nin kazandığı maçlardan sonra hakemlerin karşılaşmayı iyi yönetmiş de olsa maç alamamaları.

Sarı-Lacivertliler’in puan kaybettiği maçların hakemlerinin o maçta kötü yönetim sergilemiş de olsa maç almaları konusu ele alındı.

Bu konuda Fenerbahçe duyduğu rahatsızlıkları dile getirirken, federasyon kanadı da yaşanan bu olayların iç yüzünü aydınlattı.

Görüşmede ayrıca Fenerbahçe kurmayları Yeni Malatyaspor ve Göztepe maçlarında üst üste yaşanan penaltı atış ihlallerine yapılan farklı uygulamalar sonucunda Fenerbahçe’nin yaşadığı mağduriyeti dile getirildi. Fenerbahçe, çifte standarda maruz kaldıklarını ifade ettiler.

Toplantının son dikkat çekici konusu ise hakemlerin formsuzlukları oldu. Bunun dışında da doğal olarak Türk futbolunun tamamını ilgilendiren ekonomik konular, projeler ve gündemler de ana gündem maddeleri olmasa da konuşuldu.

Görüşmede bu konular dışında gizli gündem olmadığı öğrenildi. Görüşmenin başka kulüp temsilcileriyle de sık sık yapılan standart bir görüşme olmasından dolayı kamuoyunda oluşan hava karşısında tarafların büyük şaşkınlık yaşadığı belirtildi. Ayrıca art niyetli bir yaklaşım olduğunu düşündükleri kaydedildi.

Kaynak: Habertürk